انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 159|پاسخ: 1

[ دیگر ] زمزم

[کپی کردن لینک]
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 17-01-16 02:40:53 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده

زمزم یکی از آثار مسجد الحرام است که با نامهای چاه اسماعیل، حفیرة عبد المطلب "چاه حفر شده عبدالمطلب" از آن یاد می شود که در جوار خانه خدا قرار دارد.
تاریخ پیدایش آن که 1900 سال قبل از میلاد است و به زمان حضرت ابراهیم )ع( بر می گردد.) دائره المعارف تشیع، ج 8، ص 489(، زمانی که حضرت ابراهیم )ع(،  همسرش هاجر و فرزندش اسماعیل را به اذن خدا در این سرزمین قرار داد، تشنگی بر آنها چیره شد و خداوند به وسیله حضرت جبرائیل چاه زمزم را برای حفظ جان اسماعیل و هاجر پدید آورد. بدین صورت چاه زمزم یکی از آیات و معجزات الهی است.)ازرقی از مقاتل ضحاک بن مزاحم، اخبار مکه، ج 2، ص 51(
منابع طبیعی و جغرافیائی:‏
ازرقی مولف کتاب تاریخ مکه نام 24 چاه را که پیش از حفر زمزم و نیز 5 چاه بعد از زمزم پیش از ظهور اسلام و نام 13 چاه بعد از ظهور اسلام را بر شمرده است. اما بیشتر آنها  به مرور زمان از بین رفته ولی زمزم که منبع اصلی آن چشمه پر فیض الهی است که در دل صحرای سوزان حجاز جوشیده است "همچنان جاری و ساری" است و تا قیامت نخواهد خشکید. )آثار اسلامی مکه و مدینه، ص 103(
زمزم و بهترین آب:‏
در روایات اهل بیت به آثار معنوی و شفا بخشی زمزم توجه شده است و نوشیدن از آب آن سفارش شده است، و حضرت امیرالمؤمنین علی )ع( فرموده اند: "ماء زمزم خیر ماء علی وجه الارض." آب زمزم بهترین آب روی زمین است. )المحاسن، ج 2 ص 399، شماره 2394(، پس زمزم دارای گواراترین آب است، و نیز هیچگاه متعفن نمی گردد و شفای بیماری است و هیچگاه نمی خشکد. چنانچه حضرت عبدالمطلب هنگام پیدایش دوباره زمزم در خواب دید که در حالیکه حفر می کند، نه می خشکد و نه متعفن می گردد. چند بار این خواب را دید. )دائره المعارف تشیع، ج 5، ص 3-562).
ولی متاسفانه هر چند گاهی برخی از افراد سعی در مخدوش نمودن افکار در خصوص آیات الهی را دارند، چنانچه در سال 1921، یک دکتر مصری طی نامه ای به مطبوعات اروپائی اظهار داشت که آب زمزم برای آشامیدن مناسب نیست، اظهارات ایشان مبنی بر این بود که چون خانه کعبه در محل گودی قرار دارد "پائین تر از سطح دریا" و در مرکز شهر واقع گشته، در نتیجه نفوذ آبهای زائد مختلف شهر به این چاه، آب آن آلوده شده است.
اما برای اثبات کذب اظهارات این دکتر مصری دولت عربستان دستور داد تا نمونه ای از آب زمزم را جهت آزمایش و صحت قابل شرب بودن، به آزمایشگاه های اروپا ارسال نمایند. در این زمان بود که "طارق حسین ریا" مهندس شیمی می گوید: موظف شدم تا این امر مهم را به انجام برسانم، لذا به مکه آمدم و برای انجام ماموریتم با مقامات مسئول خانه خدا صحبت کردم، زمانی که به چاه زمزم رسیدم برایم مشکل بود باور کنم، این چاه که بیشتر به اندازه یک حوض و ابعادی در حدود 18 در 14 فوت داشت همان چاهی است که قرنها پیش در زمان حضرت ابراهیم )ع( بوجود آمده و هر ساله حاجیان ملیونها گالون آب از آن برداشت می کنند.)بررسیهایی که با وسایل موتوری برای کشیدن آب زمزم انجام شده نشان می دهد که در هر ثانیه 11 تا 18.5 لیتر آب می رساند(، پس از تکمیل مشاهداتم نمونه هائی را از آب چاه جهت انجام آزمایشات در آزمایشگاه های اروپایی برداشتم. نتایج آزمایشات به عمل آمده بر روی نمونه های زمزم در اینجا و اروپا تقریبا یکسان بود. و تنها اختلاف مشاهده شده بین آب زمزم و دیگر آبها در مقدار "کلسیم و منیزیم" آنست که این مقدار در آب زمزم کمی بیشتر است، و شاید بدین علت باشد که این آب باعث رفع خستگی حاجیان می گردد.
اما نکته دیگر که بیشتر حائز اهمیت است این است که آب زمزم حاوی فلوراید و دارای خاصیت میکروب کشی قوی می باشد، نتایج آزمایشات در اروپا نشان می دهد که این برای آب آشامیدن بسیار مفید است. از این رو کذب اظهارات این دکتر مصری کاملا روشن گردید.) به نقل از:  www.Irib.Ir(
این آزمایشان صحت روایات اسلام به خصوص روایت علی )ع( که فرموده: "آب زمزم بهترین آب روی زمین است" را به اثبات رسانده است.
نتیجه:‏
حال چشمه ایکه منبع اصلی آن فیض ربانی که جهت نجات دو مهمان عزیز خدا جوشیده موجب پیدایش شهر مکه گردیده است و نیز همه ساله میلیونها مهمان خدا از آن سیراب می گردند و به عنوان تبرک بدورترین نقاط جهان اسلام برده می شود، و نیز از نظر جغرافیائی و شرایط طبیعی در میان کوههای داغ و خشک و سنگلاخ های مکه قرار گرفته اما مدام جریان داشته و هیچ گاه خشک نشده و نخواهد شد، با وجودیکه چاه های اطراف مکه همگی خشک شده و نیز دارای سالم ترین و گواراترین آبها است که با آزمایشات انجام شده این معنا اثبات شده است، و اکنون قرن ها از پیدایش آن می گذرد و همچنان در کنار بیت رحمت حق ساری و جاری است آیا چنین چشمه ای معجزه نیست؟
و آیا اصلا معقول است که جایی که به زحمت در آن خار می روید داری علف و سرسبزی بوده آنقدر که مرطوب هم باشد؟! همانطور که گفتیم متاسفانه افرادی هستند که با اغراض خاصی سعی در مخدوش کردن این معجزه بزرگ الهی دارند، اما به خواست پروردگار همیشه مغلوب و درمانده شده اند.
در پایان برخي از ويژگيهاي آب زمزم را به اجمال بيان ميکنيم:
1- عليرغم استفاده مداوم از آب زمزم تا به حال اين چاه خشک نشده است.
2- آب اين چاه از زمان بوجود آمدن تا به حال داراي ترکيبات معدني يکسان بوده است.
3- به گفته زائراني که براي مناسک حج و عمره به خانه خدا مشرف شده اند و از اين آب آشاميده اند اذعان داشته اند که آشاميدن اين آب باعث شادابي و رفع خستگي در آنان گرديده است.
4- اين آب در نقاط مختلف دنيا آزمايش شده و داراي تقاضاي بالايي در سطح جهان ميباشد.
5- هيچگونه ترکيبات شيميايي و يا کلر جهت ضدعفوني به اين آب اضافه نشده است.
6- بر خلاف چاههاي ديگر هيچگونه رشد و زندگي گياهي و جانوري در اين چاه وجود ندارد و عليرغم آن که اين موضوع خود باعث طعم بد و بوي نا مطبوع آب ميگردد اما آب زمزم بدينگونه نميباشد.
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 17-01-16 02:41:29 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
7- يک دانشمند ژاپني اعلام کرد نتايج تحقيقات با استفاده از فناوري نانو نشان مي دهد آب زمزم در مکه مکرمه، آب معمولي نيست بلکه از خواصي برخوردار است که در هيچيک از آبهاي جهان پيدا نمي شود، نتايج تحقيقات نانو تکنولوژي اين دانشمند ژاپني نشان مي دهد اگر يک قطره از آب زمزم به هزار قطره آب معمولي افزوده شود ،  آن هزار قطره آب معمولي ، خواص آب زمزم را پيدا مي کند .دکتر ماسارو يموتو از محققان ژاپني افزوده است وي در تحقيقات و مطالعات علمي خود بر روي آب زمزم با استفاده از فناوري نانو نتوانسته است هيچ يک از خواص آب زمزم را تغيير دهد.
+نوشته شده توسط سید مهدی در دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ و ساعت ۷:۵۶
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-20 15:35 GMT+4.5 , Processed in 0.063795 sec., 17 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست