انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 213|پاسخ: 4

[ دیگر ] گزارش باستان شناسی کشور شوروی سابق

[کپی کردن لینک]
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 17-01-15 02:20:56 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
ویرایش  naim در 17-01-15 01:24

مجله رسمی و پر تیراژ ) انفاد نیزوب( شوروی سابق گزارش عجیب زیر را که هم از نظر باستانشناسی و هم از نظر دینی که عالی ترین دلیل بر عظمت قرآن و عقاید دینی ما است. چاپ کرده است. که بعدا در کشور های مختلف نیز ترجمه و چاپ شده است.
و اینک خلاصه مجله یاد شده:
هنگامیکه باستان شناسان روسی در منطقه ای معروف به »وادی قاف « مشغول حفاری و جستجوی آثار باستانی بودند، در اعماق زمین به چند پاره تخته قطور و پوسیده ای برخوردند که بعداً معلوم شد این تخته ها قطعات جدا شده از کشتی نوح بوده ، و بر اثر تحولات دریائی و زمینی در طول حدود 5000 سال همچنان در دل زمین باقی مانده است . برخورد به این تخته ها نظر محققین باستان شناس را آنچنان به خود جلب نمود که دو سال دیگر به کنجکاوی و تعقیب عملیات حفاری خود پرداخته ، و بالاخره در همان منطقه به یک قطعه تخته دیگری برخوردند که به صورت لوحی طبق کلیشه صفحه زیر، چند سطر کوتاه از کهن ترین و ناشناخته ترین خطوط بر روی آن منقوش بود. اما بسیار شگفت آور بود که این تخته لوح بدون اینکه پوسیده یا متحجر شده باشد، آنچنان سالم و دست نخورده باقی مانده که هم اکنون در موزه آثار باستانی مُسکو در معرض دید توریست ها و تماشاگران خارجی و داخلی است . بر اثر این اکتشاف ، اداره کل باستان شناسی شوروی برای تحقیق از چگونگی این لوح و خواندن آن ، هیئتی مرکب از هفت نفر از مهمترین باستان شناسان و اساتید خط شناس و زبان دان روسی و چینی را مأمور تحقیق و بررسی نموده.
این هیئت پس از 8 ماه تحقیق و مطالعه و مقایسه حروف آن با نمونه سائر خطوط و کلمات قدیم ، متفقاً گزارش زیر را در اختیار باستان شناسی شوروی گذاشت :
1 ـ این لوح مخطوط چوبی از جنس همان پاره تخته های مربوط به کاوش های قبلی ، و کُلا متعلق به کشتی نوح بوده است ؛ منتهی لوح مزبور مثل سائر تخته ها آنقدرها پوسیده نشده ، و طوری سالم مانده که خواندن خطهای آن به آسانی امکان پذیر می باشد.
2 ـ حروف و کلمات این عبارات به لغت سامانی یا سامی است که در حقیقت اُم اللغات )ریشة لغات ( و به سام بن نوح منسوب می باشد.
3 ـ معنای این حروف و کلمات بدین شرح است :
ای خدای من ! و ای یاور من ! به رحمت و کرمت مرا یاری نما! و به پاس خاطر این نفوس مقدسه : مُحمد، إیلیا )علی(، شَبَر )حَسَن (، شُبَیْر )حُسَین (،فاطِمَه ، آنان که همه بزرگان و گرامی اند، جهان به برکت آنها برپاست ، به احترام نام آنها مرا یاری کن ! تنها توئی که میتوانی مرا به راه راست هدایت کنی !
ارزش علمی و تاریخی این اکتشاف
این اکتشاف یکی از دلائل بر اصالت و واقعیت داستان قرآن و احادیث دینی است
اعتقادات شیعه درباره اهل بیت )ع( از روی تمایلات و اغراض شخصی رهبران شیعی نیست. بلکه بر مبنای یک سلسله حقایق علمی و واقعیت های تاریخی است که شیعه پیروی از اهل بیت را گزیده است.
استمداد حضرت نوح )ع( از خاندان رسالت و قنش نامهای آنان بر کشتی چندین هزار سال قبل از نزول قرآن خبر از روی الهام از مبدا اعلی و اشاره غیبی هیچ چیز نمی تواند باشد.
درست است که حضرت نامهای پنج تن را به عنوان دعا و تبرک نقش بر لوح نموده اما در حقیقت این پیشگویی عجیب از دوران های خیلی دور درباره پیدایش خاندان وحی و اسالت بوده که در فاصله حدود ۵۰۰۰ سال پس از طوفان نوح قدم به دنیا گذاشته است.
جالب این که این اکتشاف در یک کشور غیر دینی و توسط افراد نامسلمان بوده است.
به نقل از کتاب ولایت از دیدگاه قرآن.
التماس دعا
+نوشته شده توسط سید مهدی در یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ و ساعت ۱۱:۲ قبل از ظهر
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-20 15:29 GMT+4.5 , Processed in 0.067963 sec., 29 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست