| |

انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
دیدن: 1435|پاسخ: 0

[ ترفند ] بهبود نتايج ايميل مارکتينگ

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 17-01-05 14:56:28
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
دغدغه ي بسياري از فعالان حوزه مارکتينگ اين مسئله هست که چطور مي توانم نرخ باز کردن و کليک کردن ايميل ها را بالا ببرم؟

بايد گفت جوابي که صد در صد درست و کامل باشد، وجود ندارد. اين مقاله توسط گروه بازاريابي محتوايي جوهر از وب سايت کانتنت رايتر ترجمه شده است تا شما را با نکات کاربردي براي اجراي يک  کمپين خوب ايميل مارکتينگ آشنا کند.
چند سايت که خوب ايميل مارکتينگ ميکنند مانند : تخفیفان،نت برگ،تخفیف،تخفیف یاب و.....

1-تمرکز بر موضوع جذاب
يکي از راه هاي افزايش نرخ باز کردن ايميل هاي تبليغاتي انتخاب موضوع جذاب است به نحوي که کاربر با ديدن آن نتواند از آن بگذرد.شما مي بايست دريابيد که چه کلمات و عباراتي در موضوع ايميل موجب مي گردد که مخاطبان شما، نسبت به خواندن ايميل مشتاق تر شوند. براي درک اين امر مي توانيد نکات زير را به کار ببنديد:

– اشکال متفاوتي از لحن ها و نقطه گذاري ها در سطر موضوع ايميل امتحان کنيد.

– از اعداد و نمادها براي متفاوت شدن ايميل شما از ساير ايميل ها استفاده کنيد

– ايموجي يا همان آيکون هاي صورتک را فراموش نکنيد. آنها مي توانند ايميل هاي شما را از ساير رقبا جدا کنند

2-ايميل را در بهترين زمان ارسال کنيد
اگر خبرنامه الکترونيکي نيمه هاي شب براي شما ارسال شده باشد و يا هنگامي که در تعطيلاتيد و از محل کار دور هستيد،آيا آن ايميل را مي خوانيد؟ بغير از موارد کاملا متفاوت که ايميلي با سطر موضوعي کاملا متفاوت باشد. در غير اينصورت خير، اصلا چک نمي کنيد.

طبيعي است مخاطبان شما نيز همين کار را مي کنند، اگر شما زمان خوب ارسال ايميل را دريابيد و خبرنامه خود را در آن زمان براي مخاطبان مشخص شده ارسال کنيد،قطعاً نرخ بازگشايي ايميل و مطالعه آن چندين برابر افزايش پيدا خواهد کرد و شما نتايج آنرا به خوبي مي بينيد.
سایت تخفیف

3-طراحي ريسپانسيو ايميل براي گوشي هاي موبايل
آيا تا بحال شده است که ايميلي را باز نکنيد تنها به اين خاطر که در اسمارت فون شما بخوبي ديده نشده است؟ فوق العاده خسته کننده است. شما براي آنکه بخواهيد نرخ بازگشايي ايميلتان افزايش پيدا کند،بايد مطمئن شويد که ايميل هاي شما در تمام گوشي ها و دستگاه ها بخوبي ديده مي شود.

فرقي نمي کند که مخاطب شما ايميل را در گوشي آيفون باز مي کند يا از طريق دسکتاپ و با اکانت جيميل خود، ايميل شما بايد سريع و درست نمايش داده شود. هيچ مخاطبي روي لينکي در ايميل به هم ريخته و نازيبا کليک نمي کند.بنابراين ايميلتان را قبل از ارسال تست کنيد.

4- جايگاه برند خود را در سراسر ايميل حفظ کنيد
برخي از کسب و کارها از رنگ ها، طرح ها و تم هاي مختلف براي خبرنامه هاي الکترونيکي و ايميل هاي خود استفاده مي کنند. مهم نيست که براي افزايش نرخ بازگشايي و کليک ايميلتان از چه سبک و روشي استفاده مي کنيد، مهم آن است که در اين بين جايگاه برند خود را حفظ کرده باشيد.

عدم رعايت يکنواختي در استايل و تم ها در ايميل ها موجب مي شود که مخاطبان شما سردرگم شوند. بنابراين مهم ترين نکته رعايت چارچوب و جايگاه برند در کمپين هاي ايميلي مي باشد. اگر کاربر يک بار با شما ارتباط برقرار کند قطعا بعد از آن کليک هاي بيشتري بر ايميل هاي ارسالي شما خواهد داشت.

5- استفاده از لحن دعوت
هيچ کس از اينکه احساس کند به نحوي با او صحبت مي شود که فقط خريدار يک کالا است،خوشش نمي آيد. شما در توليد محتواي خبرنامه بايد ظرافت به خرج دهيد، هنر سخنوري خود را در قالب يک خبرنامه ايميلي به کاربرانتان نشان دهيد. او را دعوت به دانستن بيشتر کنيد. در خبرنامه ها از لحن دوستانه و صميمي استفاده کنيد.

6-محتواي جذاب و مناسب ارائه دهيد
ايميل بدون محتواي مناسب چه نکته اي دارد؟ هيچ … هر خبرنامه ي که ارسال مي کنيد بايد حاوي محتواهاي جذاب و مناسبي باشد که کاربر علاقه مند شود که آنرا مطالعه کند و سپس ايميل هاي بعدي شما را باز کند.

ايميل هايي که شامل اخبار شرکت يا تخفيف هستند چندان جذابيتي ندارند تا اينکه شامل موارد زير باشد :

– ارائه نکات مشورتي کاربردي

– راهنماي انجام يک کار،آيا مي دانيدهاي جذاب

– اظهار نظرهاي ديگران يا افراد سرشناس

– مقالات درباره حوزه مورد نظرتان

اگر شما پيوسته در حال ارسال ايميل هاي تشويقي به کاربرانتان هستيد و متريک هاي مشخصي براي موفقيت آميز بودن ايميل هايتان نداريد و يا نتايج با شاخص ها مطابقت ندارد، لازم است که برگرديد و دقيق تر نگاه کنيد. کليد اصلي محتوا است.

You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات

QQ|آرشیو|اخراجی ها|تلفن همراه|فعال در زمینه های موبایل، اینترنت، کامپیوتر و مباحث مرتبط

19-02-20 10:59 GMT+3.5 , Processed in 0.105952 sec., 11 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Release 20180101, © 2001-2019 Comsenz Inc.

All rights reserved, For UCIRAN Forums , © 2013-2019

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست