انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 179|پاسخ: 0

[ دیگر ] شبهه:خورشید و ماه در بین طبقات آسمان

[کپی کردن لینک]
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-12-20 02:32:15 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
شبهه:‏  از نظر قرآن خورشید و ماه در بین طبقات آسمان قرار دارند )نوح/15( و سایر ستارگان، زینت آسمان پائینی هستند)صافات/6(؛ پس برای رفتن به ماه باید از تمام ستارگان آسمان عبور نمود.
پاسخ به شبهه:‏
ابتدا ، آیات سوره ی مبارکه نوح و سوره مبارکه صافات رو براتون می ذارم :
من خواهش می کنم شما این آیات را با دقت بخونید :
سوره مبارکه نوح
أَلَمْ تَرَوْا۟ كَيْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَٰوَٰتٍ طِبَاقًا)15(وَجَعَلَ الْقَمَرَ فِيهِنَّ نُورًا وَجَعَلَ الشَّمْسَ سِرَاجًا)16(
مگر ملاحظه نكرده ايد كه چگونه خدا هفت آسمان را توبرتو آفريده است)15(و ماه را در ميان آنها روشنايي بخش گردانيد و خورشيد را ]چون[ چراغي قرار داد)16(
سوره مبارکه صافات
إِنَّا زَيَّنَّا السَّمَآءَ الدُّنْيَا بِزِينَةٍ الْكَوَاكِبِ)6(   ما آسمان اين دنيا را به زيور اختران آراستيم)6(
اگر با دقت خوندید منصفانه بگید از خوندن این آیات به این نتیجه می رسید که خورشید و ماه از بقیه ستاره ها بالاترن !!!! کجای این چند آیه به این مسأله شده، آیا این چیزی غیر از اینه که این افرادی که این تناقضات نابه جا رو از قرآن آوردن ، فقط دارن تفسیر به رأی و ظاهر می کنن . به کسانی که چنین تناقضات نابه جایی رو می آورند واقعاٌ باید گفت : اگر مسلمان و خداپرست نیستید حدأقل انصاف داشته باشید و این طور غیرمنصفانه قضاوت و تفسیر به رأی نکنید.
خداوند در این آیات می فرمایند : أَلَمْ تَرَوْا۟ كَيْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَٰوَٰتٍ طِبَاقًا)15(
کلمه ی طباقاً در لفظ عرب به دو معنا به کار می رود یکی این که هفت آسمان بعضی بربالای بعضی دیگر قرار دارد و دوم اینکه قرآن به هماهنگی و مطابقت آسمانهای هفتگانه در نظم و عظمت و زیبایی اشاره می کند .
و این که آسمانها را هفتگانه خوانده دلالت بر این که مشرکین معتقد به هفتگانه بودن آسمانها بودند و آن را امری مسلم می شمردند و خداوند در قرآن با آنان به وسیله همین چیزی که خود آنان مسلم می دانستند احتجاج کرده و یکی از راه های احتجاج وارد شدن از راهی است که خود آن افراد به آن معتقدند( درست است که در آسمان های هفتگانه میلیون ها میلیون ستاره و کوکب فروزنده است که از خورشید و ماه  نیز پرفروغ تر هستند اما این که خداوند در اینجا از خورشید و ماه یاد می کند به این علت است که آنچه برای ما انسانها مهم است و در زندگی ما اثر دارد همین خورشید و ماه است که فضای زندگی ما را یکی در روزها و دیگری در شبها روشن می کند. و آوردن ماه خورشید در این آیات به این علت نیست که ماه و خورشید در آسمانی بالاتر از ستارگان قرار دارند.
اصلاً در این دو آیات قید نشده است که کدام بالاترند. و اگر گفته شده که خورشید و ماه در بین این طبقات قرار دارند آیا می توان گفت که خورشید و ماه حتماً در طبقه ی اولند یا دومند یا سومند و یا .... ، بنابراین چگونه می توان قضاوت کرد که از بقیه ستاره ها بالاترند یا پایین تر.
و قسمت جالب تر این است که :
در آیه 16 سوره مبارکه نوح ، معجزه به این بزرگی رو نمی بینن اما می تونن چنین مزخرفاتی رو به هم دیگه ببافند و امامعجزه :
در این آیه از نور خورشید تعبیر به سراج و از نور ماه تعبیر به نور شده است .
سراج به جسمی می گویند که خود منشأ نور است ، و نور به جسمی گفته می شود که از خود نوری ندارد. که به خاطر آن است که نور خورشید همانند چراغ از درون خودش می جوشد اما نور ماه از درون خودش نیست و شبیه بازتابی است که از آیینه منعکس می شود و لذا کلمه نور که مفهوم اعمی دارد در مورد آن به کار رفته است. که این تفاوت تعبیر در آیات دیگر قرآن هم مشاهده می شود.
قدمت دانستن این مسأله که ماه نور ندارد و نور خورشید را بازتاب می کند. شاید به یک قرن بیشتر نرسد اما خداوند کریم درقرآن ) 14 قرن پیش ( به این مطلب اشاره می کند . آیا این نشانه معجزه بودن قرآن نیست؟.
و این افراد با این دلایل و تفاسیرشون که اگر هر بچه کوچکی دقیق بخونه متوجه اشتباهشون می شه می خوان معجزه بودن قرآن رو زیر سؤال ببرن ؟!!!
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-20 15:27 GMT+4.5 , Processed in 0.061207 sec., 15 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست