| |

انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
دیدن: 1749|پاسخ: 0

طراحی سایت واکنش گرا:

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 16-12-19 15:11:55
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
ویرایش  sh369 در 16-12-19 15:55سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive) سایتی است که با ابعاد ورزولوشن دستگاههای مختلف سازگاری دارد و کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایشدستگاهشان کوچک باشد (مثل اکثر گوشی های هوشمند موبایل) یا نمایشگری متوسط(مثل لپتاپ و تبلت) و یا نمایشگرهای بزرگ (کامپیوترهای رومیزی و ال سی دی های بزرگ)داشتهباشند، میتوانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی نیست اندازه صفحه راتغییر دهند که سایت به صورت کامل دیده شود.
امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلف در ابعاد بزرگ و کوچک برایدستیابی به صفحات اینترنت استفاده میکنند. بنابراین سایتی میتواند در فضای وب موفقباشد که بتواند به همه کاربران مراجعه کننده به سایت خدمات مناسب ارائه دهد ونمایش سایت به صورت کامل باشد.
حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت هااستفاده میکنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشتهباشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. زیرا این دسته از کاربران پس از ورودبه سایت شما در صورتی که نتوانند مطالب سایت شما را به راحتی مطالعه نمایند ممکناست سایت شما را بلافاصله ترک کنند و وارد سایت دیگری شوند که به درستی در دستگاهآنان نمایش داده شود. با توجه به مورد مطرح شده وجود سایت ریسپانسیو(واکنش گرا)برای سایت ها امری لازم و ضروری میباشد.
کلیه وب سایت هایی که در وب وان طراحی میشود، کاملا ریسپانسیوهستند و با تمامی نمایشگرهایی که میتوان سایت را مشاهده کرد، سازگاری دارند.


مزایایسایت های ریسپانسیو:

-سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای مختلف مانند موبایل، تبلت ولپ تاپ و . . .
-نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی
-انعطاف پذیری بالا و کارآمد
-مقرون به صرفه بودن (به نسبت
طراحی سایت بانسخه موبایل)
-رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
-افزایش قدرت سئو سایت به دلیل پوشش همه کاربران)
-افزایش بازدیدکنندگان سایت
-محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجوگر


تفاوتسایت های ریسپانسیو و نسخه موبایل سایت:

گوگل طراحی ریسپانسیو(واکنش گرا) را برای
طراحی وب سایت پیشنهادمیدهد.
سایت های ریسپانسیو دارای URL و HTML یکسان هستند و این قابلیت را دارند که روی تمامی دستگاه ها(باسایزهای مختلف صفحه نمایش) به درستی نمایش داده شوند و کار کنند.
این موضوع باعث میشود که گوگل بتواند راحت تر و بهینه تر محتوایسایت رو نشانه گذاری کند.
ولی وقتی که برای موبایل سایتی جداگانه طراحی و منتشر کنیم، URL و HTML سایت مخصوص موبایل با سایت طراحی شده برای کامپبوتر متفاوتاست. به همین دلیل گوگل برای نسخه های مختلف یک وب سایت چندین بار سازمان دهی ونشانه گذاری اطلاعات را انجام میدهد. این موضوع تأثیرات منفی در روند رتبه بندیگوگل دارد.
شرکت طراحی سایت
یکی از دلایل دیگری که گوگل طراحی ریسپانسیو وب سایت را پیشنهادمیکند این است که تمامی محتویات روی یک وب سایت و یک URL قرار میگیرند و این موضوع باعثمیشود که کاربران راحت تر با سایت ارتباط برقرار کنند و سایت را به اشتراک بگذارند.
به طور مثال حالتی را در نظر بگیرید که شما یک مطلبی را از روییک سایت طراحی شده برای موبایل در فیس بوک با کسی به اشتراک می گذارید.
حال اگر طرف دیگر با کامپیوتر فیس بوکش را چک کند، مطلب بهاشتراک گذاشته شده با همان فرمت طراحی شده برای موبایل بارگذاری میشود که اینمسئله اصلاً کاربر پسند نیست.
امروزه تجربه کاری (UserExperience) یک فاکتور خیلی مهم در رتبه بندی سایت شمادر گوگل میباشد و به همین دلیل طراحی ریسپانسیو وب سایت روی سئو تأثیر مثبت دارد.
چگونهسایت های ریسپانسیو را شناسایی کنیم ؟

برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت(در صورتی که به موبایل وتبلت دسترسی نداشتیم)، سایت مورد نظر را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید و عرضمرورگر را به آهستگی کم و زیاد کنید. اگر سایت ریسپانسیو باشد مشاهده میکنید کهاندازه و چیدمان اجزاء آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر میکند به گونه ای که هیچاسکرول افقی ظاهر نمی شود. اما در سایت های غیر ریسپانسیو چنین موضوعی اتفاق نمیافتد و اسکرول افقی لازم است تا بتوان قسمت های پنهان شده چپ و راست صفحه را مرورکرد. تصاویر زیر یکی از نمونه کارهای
طراحی وب سایت واکنش گرا (طراحیشده در وب وان ) را در عرض های مختلف نشان میدهد.

اشتباهاترایج در
طراحی وب سایت ریسپانسیو :
امروزه دیگر همه ما از اهمیت دستگاه های تلفن همراه در پیشرفتاهداف بازاریابی اینترنتی آگاهی داریم. با افزایش تعداد کاربران تلفن همراه و بهوجود آمدن تکنیک
طراحیسایت ریسپانسیو،اهمیت طراحی سایت پاسخگوبه انواع دستگاه ها و طراحی بهینه برای آنها شدت یافته است. لذا طراحی صحیح رابطگرافیکی(UI) و در پایانایجاد تجربه کاری مناسب (UX) میتواندکیفیت وب سایت شما را افزایش دهد و در نهایت به نرخ تبدیل بالای بازدیدکننده بهمشتری بیانجامد.
امروزه بسیاری از طراحان سایت از متد طراحی ریسپانسیو جهت
طراحی سایت پروژههای مشتری خود استفاده میکنند که بعضاً دارای اشکالاتی هستند. ما در ادامه به برخیاشتباهاتی که این مشکلات را خلق میکنند خواهیم پرداخت تا با طراحی وب سایت حرفه ای بتوانید رابط کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان موبایلیخود ایجاد کنید.

متنهای طولانی در موبایل سخت خوانده میشود:

متن های یک وب سایت می بایست کوتاه باشد مخصوصاً برای کاربرانموبایل، چراکه این دستگاه ها دارای صفحه نمایش کوچکی هستند و خواندن متن ها وعناوین طولانی میتواند برای کاربر مشکل باشد و تعداد لمس او را افزایش دهد.استفاده از فونت ریز و نامناسب نیز میتواند مشکلاتی برای خواندن کاربران موبایلایجاد نماید.
شرکت طراحی سایت
متون طولانی خود را به یکباره به کاربر نمایش ندهید و از دکمههای ادامه مطلب و یا اطلاعات بیشتر جهت ادامه استفاده نمایید. با استفاده از CSS در
طراحی وب سایت ریسپانسیوسایز فونت متون و عناوین را در سایزهای مختلف بهینه نمایید تا کاربر مرور چشمیبهتری در دستگاه موبایل خود داشته باشد. دکمه های ادامه مطلب را رنگی با نوشتهدرشت و چشمگیر طراحی کنید.

شمارهتلفن ها را برای تماس موبایل فعال کنید:

بعضی وب سایت ها در بالای وب سایت خود، شماره تماس خود را درجمیکنند. این شماره گاهاً یک تصویر و یا یک نوشته است. در نسخه موبایل وب سایت شماضرورت ایجاد دکمه تعاملی تماس با دستگاه موبایل کاربر اهمیت پیدا میکند. استفادهاز لینک تماس تلفن در این شماره تلفن ها میتواند به تماس راحت تر کاربر با شما کمکنماید. و کاربر با لمس این شماره اقدام به شماره گیری خواهد کرد.

نکاتیکوچک اما مؤثر :

ایجاد جذابیت برای کاربران موبایل توسط نمایش دکمه های بزرگ ولینک های جذاب باعث میشود کاربران از وب سایت شما بیشتر استفاده کنند. از دکمه هایواضح و جذاب جهت تشویق کاربران برای عضویت در خبرنامه و یا تکمیل یک فرم استفادهنمایید. نوشته روی دکمه ها را نیز با استفاده از CSS درشت نمایید تا برای کاربران خواناباشد.
طراحی وب سایت
شرکت طراحی سایت

You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات

QQ|آرشیو|اخراجی ها|تلفن همراه|فعال در زمینه های موبایل، اینترنت، کامپیوتر و مباحث مرتبط

19-02-16 06:48 GMT+3.5 , Processed in 0.048472 sec., 11 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Release 20180101, © 2001-2019 Comsenz Inc.

All rights reserved, For UCIRAN Forums , © 2013-2019

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست