انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 161|پاسخ: 0

[ دیگر ] پاسخ قرآن به نظریاتی که برای آفرینش خدا شریک قائل میشوند)کتاب گمشده انکی و ...(

[کپی کردن لینک]
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-12-18 02:23:07 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
نویسنده: رامین فخاری - ۱۳٩۳/٤/۱٢
اخیرا دیده شده است که در سایتهای مختلف اینترنتی مباحثی از افسانه های سومر باستان بنام کتاب گمشده انکی که نویسنده این کتاب یک یهودی است مطرح شده است: که نزدیک به 500 هزار سال قبل بیگانگانی از سیاره نیبرو برای استخراج فلز طلا برای ترمیم اتمسفر این سیاره که از طلا بود به زمین آمدند و عمل آفرینش انسان را انجام دادند و ... این نوع طرز فکر در دیگر هواداران نظریه شبه علمی فضانوردان باستانی نیز به وفور به چشم می خورد.
نکته اول: نزدیک ترین سیاره زیست پذیر به زمین آلفا قونطرس است که در فاصله چند سال نوری از زمین قرار دارد ولی با پیشرفته ترین نوع سفینه ها که هنوز بشریت به آن دست پیدا نکرده است115000 سال طول می کشد تا سفینه ای از آنجا خود را به زمین برساند و سفر هیچ سفینه ای به زمین برای استخراج طلا هیچ جبنه اقتصادی و عقلی ندارد.
نکته دوم سچجین ذکریا بطور گسترده در ترجمه الواح سومری دستکاری کرد و کتاب تنها مخلوطی از داستان های سومری با تخیل خود سچجین ذکریا است که باید این کتاب را با دید کتابهایی مانند کتاب ژول ورن نگریست.
نکته سوم جو هیچ سیاره ای از طلا نیست و ثابت شده در صورتی که شعاع سیاره کمی بزرگتر باشد جو سیاره ذخیم تر می شود و جنس آن از O3 به هیلیوم تغیر پیدا می کند و امکان تشکیل حیات در آن وجود ندارد چه برسد به اینکه موجوداتی برای ترمیم جو سیاره خود از طلا به زمین مسافرت کنند.
نکته چهارم جسد قدیمی ترین انسان هوموساپینس یا امروزی کشف شده ۱۹۵ هزارسال قدمت دارد نه پانصد هزار سال
نکته پنج وجود فضانوردان باستانی نوعی شبه علم محسوب می شود و هنوز بشریت هیچ شواهد مستقیمی مبنی بر وجود موجودات فضایی نیافته است.
اما قرآن کریم بهترین و کوبنده ترین پاسخ را برای نظریاتی مانند کتاب گمشده انکی و ... مطرح می نماید که همه پارادوکس ها را حل می کند.
درسوره فاطر آیه 40 نوشته شده :‏
بگو به من خبر دهید از شریکان خودتان که به جاى خدا مى خوانید به من نشان دهید که چه چیزى از زمین را آفریده اند یا آنان در ]کار[ آسمانها همکارى داشته اند یا به ایشان کتابى داده ایم که دلیلى بر ]حقانیت[ خود از آن دارند ]نه[ بلکه ستمکاران جز فریب به یکدیگر وعده نمى دهند
حال اگر فرض که موجوداتی از یک سیاره که وجود خارجی نداشته به زمین آمده اند و عمل آفرینش و تکامل انسان از میمون به انسان را انجام داده اند دلیلی که قرآن در برابر این نوع طرز تفکر می گذارد این است که اگر آفرینش موجودی به زیبایی و هوش انسان که مشابه آن تا کنون در کل جهان هستی دیده نشده است به دست موجوداتی به جز خدا انجام شده چه کسی کائنات و کره زمین را آفریده است؟
آیا موجودات فضایی قادر به آفریدن فضایی که خود در داخل آن قرار دارند و یا حتی سیاره ای مانند زمین هستند؟!و اگر می توانستند زمین را بیافرینند چه نیازی برای سفر به زمین برای استخراج طلا را داشتند؟!بی شک اگر فردی نظریات اریک فون دانکین و سچحین ذکریا را بپذیرد ناگزیر است به نوعی به وجود یک آفریدگار پوشالی اعتقاد داشته باشد پس به نظر پذیرش این موضوع بسیار عقلانی تر به نظر می رسد که به جای باور به متون تحریف شده از ترجمه الواح سومری آفرینش انسان را به آفریدگاری که همه آسمان ها و زمین را آفریده است نسبت بدهیم.
کل شبهه آفرینش انسان توسط موجودات غیر اورگانیک یا فضایی تنها با چند سوال بسیار ساده قابل حل است اگر انسان توسط موجودات دیگری خلق شده آن موجودات دیگر خودشان چگونه آفریده شده اند؟و زمین و کائنات را چه کسی پدید آورده است؟!و اساسا این موجودات چه نیازی به آفرینش انسان داشتند و خدایی که جهان را آفریده است چه نیازی داشته تا برای آفریدن موجودات دیگر این موجودات را در فرآیند آفرینش شریک خود قرار دهد؟!
این نوع از الهاد در زمان های  قدیم بصورت چند خدایی مطرح بود و مردمان سرزمین های مختلف مجسمه هایی از اجنه و شیاطین روی زمین را می ساختند و آنها را پرستش می نمودند و در معابد این شیاطین مناسک قربانی کردن انسان و مناسک جنسی دیده می شد زئوس و خدایان دیگری نمونه ای از این موجودات بودند همچنین ممکن است موجوداتی که در الواح سومری به آنها اشاره شده است و سچجین زکریا نسبت به آنها بزرگنمایی کرده باشد نیز از این دسته باشند و اشاره این آیه به همه انواع شریک دادن برای خدا در امر آفرینش چه بصورت خدایان باستان و چه بصورت فضانوردان باستانی است.مثلا یکی از این خدایان خدای باران بود یکی خدای جنگ و یکی خدای عشق و ... ولی هیچ کدام از خدایان مسئول آفرینش زمین یا کائنات شمرده نمی شدند و از دیدگاه مردم آن روزگار زمین را بطور شریکی اداره می نمودند.
عصر امروز عصر هجمه های مختلف است و وجود رسانه های جمعی این کار را راحت تر می سازد هر وقت با شبهه یا داستان شبهه برانگیزی مواجه شدید با مطرح کردن سوالات و شبهاتی در ذهن خود در باره شبهه مورد نظر آن را در ذهن خود مردود نمایید.
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-24 04:03 GMT+4.5 , Processed in 0.053168 sec., 15 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست