| |

انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
دیدن: 1479|پاسخ: 0

[ Other ] تأثیر طراحی سایترسپانسیو برسئو سایت

[کپی کردن لینک]
زمان پست: 16-12-17 16:27:45
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
تأثیر طراحی سایترسپانسیوبرسئو سایت
سلسله مراتب ساده و بدون نقص که تنها در سایت هایرسپانسیو یافت میشود چیزی است که ربات های گوگل و دیگر موتورهای جستجو به آن اهمیتو اولویت میدهند. به عبارت دیگر طراحی وب سایت رسپانسیو متشکل از یک URL و کد واحد برای لپ تاپ، موبایل، تبلت وdesktop میباشد و باعث افزایش سرعتcrawl و رتبه بهتر صفحات میشود.باور داشته باشید یا نه، سئو بیشتر مربوط به تجربه کاربر از سایت شما میباشد و طراحی وب سایت رسپانسیو یکی از جنبه هایی است که تأثیر مستقیم بر رویتجربه کاربر از سایت دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. پس وقت آن فرا رسیده استکه برای داشتن سئو بهتر به سمت طراحی وب سایت های رسپانسیو برویم.
به غیر از نرمال سازی ظاهروب سایت برای نمایش در دستگاه های مختلف، طراحی رسپانسیو فاکتورهایی مانند سایزصفحه نمایش، وضوح پیکسل، کد بهینه سازی شده، کلیک کردن در مقابل لمس کردن و بسیاریعناصر دیگر را نیز مد نظر قرار میدهد.
در این مقاله راجع به نحوهتأثیرگذاری طراحی رسپانسیو (responsive) بر روی سئوسایت بحث خواهیم کرد.طراحی سایت رسپانسیو از روش های ذیل باعث بهبود سئو سایت میشود :
• گوگل عاشق رسپانسیو و واکنشگرا بودن است!
• افزایش تعامل بیننده
• لینک سازی بهتر
• کاهش نرخ پرش(bounce rate)
• رنکینگ بهتر در جستجو ازطریق موبایل
• خودداری از دوگانگی و تکرارمحتوا در وب
• صفحات با سرعت لود بالاتر
حال بیایید نگاه دقیق تری بههر یک از گزینه ها بیندازیم :
1. گوگل عاشق رسپانسیو و واکنش گرابودن است
گوگل در حال حاضر طراحی رسپانسیو را پیشنهاد میکند چون همبرای استفاده در موبایل و هم دستگاه های دیگر مناسب میباشد. عدم انجام این کارممکن است باعث خارج شدن وب سایت از نتایج موتورهای جستجو و رتبه پایین صفحات شود. شرکت طراحی سایت
زمانی که غول اینترنتی ای مانندگوگل که پادشاه بدون تاج موتورهای جستجو میباشد به اهمیت این مسئله اشاره میکندبنابراین وب سایت ها باید آن را رعایت کنند. در طولانی مدت این مسئله به نفع خودوب سایت ها خواهد بود زیرا در رتبه بهتری قرار میگیرند.
2. افزایش تعامل بیننده
زمانی که وب سایت در دستگاه های مختلف به درستی نمایشداده شود، کاربران تجربه ای خوب و بدون نقص خواهند داشت. با استفاده از طراحی وب سایت رسپانسیو (RWD) بازدیدکنندگان به راحتی میتوانند در سایت شما جا به جاشوند.

در طراحی رسپانسیو دیگر نیازی به اسکرول یاresize کردن نیست.
3. لینک سازی بهتر
زمانی که دو نسخه جداگانه از یک وب سایت برای موبایل وdesktop وجود دارد بنابراین دوURL مختلف هم وجود خواهد داشت.لینکی که به نسخه desktop وب سایت شما اشاره میکند دیگر به نسخه موبایل نمی رود.بنابراین رتبه صفحات بسیار تحت تأثیر قرار میگیرد زیرا مجبورید برای هر دو نسخهلینک های جداگانه ایجاد نمایید.
زمانی که سایت رسپانسیو استتنها یک URL برای هر دو حالت موبایل و desktop وجود دارد.
هر لینکی که به نسخهdesktop وب سایت اشاره کند به طوراتوماتیک به نسخه موبایل نیز اشاره خواهد کرد.
4. کاهش نرخ پرش(bounce rate)
زمانی که یک سایت غیر رسپانسیو در موبایل باز میشود سایتبه طور کامل در صفحه نمایش داده نمی شود. کاربران باید برای رسیدن به لینک هایمورد نظر خود در همه جهات سایت را اسکرول کنند. این مسئله باعث خسته شدن کاربر وترک کردن سایت میشود و در نتیجه نرخ پرش افزایش می یابد. نرخ پرش بالا نشانهناراضی بودن کاربران از یک وب سایت میباشد و باعث کاهش رتبه سایتدر نتایج جستجو میشود.
در مقابل، یک سایت رسپانسیو کاربررا به خود جلب میکند و کاربر زمان بیشتری در اینگونه سایت ها می ماند زیرا تمامعناصر طراحی مقیاس پذیر هستند و سایت راهبری مناسبی دارد. این ویژگی باعث افزایشاعتبار وب سایت و در نتیجه رتبه بهتر آن در موتورهای جستجو میشود. شرکت طراحی سایت
5. رنکینگ بهتر در جستجو از طریقموبایل
جستجو در موبایل به همان روش جستجو در وب عمل میکند ولیبا این تفاوت که برای گوشی های موبایل بهینه سازی شده است. در زمان به روز رسانیالگوریتم جستجوی موبایل، گوگل اعلام کرد که رسپانسیو بودن سایت ها بر روی رنکینگدر جستجوی موبایل تأثیر دارد. از سال 2015 گوگل تصمیم گرفت که بهینه سازی موبایلرا به عنوان یک شاخص برای رتبه بندی وب سایت ها در نظر بگیرد. میزان جستجو از طریقموبایل در حال حاضر دو برابر میزان جستجو از طریق desktop میباشد زیرا کاربران موبایل روز به روز در حال افزایشهستند. افراد جستجو از طریق موبایل را راحتتر از desktop میدانند و به همین دلیل داشتن یک تجربه کاربری خوب در موبایل باعث برگشت کاربر به وب سایت و رتبه بندیبهتر آن در جستجوهای موبایل میشود.
6. خودداری از دوگانگی و تکرار محتوادر وب
اگر دو وب سایت جداگانه برای نسخه موبایل وdesktop دارید به این معنی است کهمحتوای شما دوبار در اینترنت تکرار میشود. الگوریتم پاندا در گوگل برای محتوایتکراری جریمه در نظر میگیرد بنابراین طراحی رسپانسیو به رفع این مشکل کمک میکند.
7. صفحات با سرعت لود بالاتر
سرعت متوسط لود وب سایت در موبایل 7 ثانیه میباشد.زمانی که دو نسخه از یک سایت وجود دارد، یک درخواست توسط مرورگر موبایل به سرور فرستاده میشود و عملیاتی انجام میشود که نتیجه آن نمایشنسخه موبایل میباشد. ولی در سایت های رسپانسیو نیازی به این عملیات نیست بنابراینسرعت پاسخگویی بسیار بالا میرود. وب سایت هایی که زمان لود شدن صفحاتشان کمتر استاز جانب گوگل بیشتر ترجیح داده میشوند.

You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات

QQ|آرشیو|اخراجی ها|تلفن همراه|فعال در زمینه های موبایل، اینترنت، کامپیوتر و مباحث مرتبط

19-02-21 19:26 GMT+3.5 , Processed in 0.101058 sec., 11 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Release 20180101, © 2001-2019 Comsenz Inc.

All rights reserved, For UCIRAN Forums , © 2013-2019

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست