انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 263|پاسخ: 10

[ دیگر ] در مورد بدن انسان

[کپی کردن لینک]
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-11-29 01:53:52 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
ویرایش  naim در 16-11-29 01:56

قفسه سینه انسان در قرآن
قفسه سینه‎ ‎یک محفظه استخوانی- غضروفی‎ ‎قابل ارتجاع است که به شکل مخروط ناقص بوده و جایگاه قرارگیری قلب، ریه‎ ‎ها، مری‎ ‎و نای‎ ‎است و از مهره ها، دنده ها و جناغ سینه، تشکیل شده است.
بافت استخوانی سخت ترین بافت بدن است. استحکام این بافت از آن جهت است که در ماده بین سلولی آن املاح آهکی موجود است، ماده بین سلولی بافت استخوانی به شکل ورقه های بسیار نازکی روی هم قرار دارد.
همچنین قسمت هایی از قفسه سینه دارای ماهیت غزروفی هستند که تنها در گوش انسان یافت می شود غزروف نوعی استخوان است که به نسبت بقیه استخوانها تراکم کمتری دارد و سبک تر است.
یعنی از دیدگاه آناتومی تایید شده است که استخوانهای قفسه سینه سبک تر هستند و با استخوان های سایر نقاط بدن دارای تفاوت هستند.
درسوره ۹۴: الشرح آیات اول دوم و سوم نوشته شده است :
أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿۱﴾ وَوَضَعْنَا عَنکَ وِزْرَکَ ﴿۲﴾ الَّذِی أَنقَضَ ظَهْرَکَ ﴿۳﴾
آیا براى تو سینه‎ ‎ات را نگشاده‎ ‎ایم بار سنگین را از تو بر نداشتیم ؟ همان که مى‎ ‎خواست پشت را بشکند؟
در این آیه منظور خداوند از گشاده کردن سینه ها سبک کردن سینه هاست که جنس استخوان های ناحیه قفسه سینه با سایر نقاط تفاوت دارد و در ادامه نیز خداوند اشاره کرده است که بار سنگینی را از دوش تو برداشتیم!
حال اگر جنس استخوان های قفسه سینه مانند استخوان های سایر نقاط بدن بود چه می شد؟
همانطور که می دانید قفسه سینه محل قرار گرفتن قبل و تعداد زیادی رگ است که که از آن خارج می شوند یا وارد آن می شوند حال اگر سنگینی آن اندازه بقیه استخوانها بود فشار بیش از اندازه ای به رگ های بدن وارد می شد و گرفتگی پارگی رگ ها و سکته  قلبی‎ ‎و ابتلا به‎ ‎بیماری شریان های  کرونری‎ ‎می شد و عملا اگر استخوان های قسمت سینه سبک یا با اصطلاح قرآن گشاده نبود ادامه زندگی امکان نداشت.

سیستم شنوایی در طول خواب فعال  است!
دانشمندان  دانشگاه جان هاپکینز دریافته اند هنگامی که انسان و مغز در خواب است بخشی از مغز که مسئول پردازش صداهاست فعال است و سیستم شنوایی در طول خواب فعال است.
بررسی ها نشان می دهند: در هنگامی که افراد در حال خواب هستند، سیستم شنوایی بدن هنوز بیدار است و قادر به شناخت حوادث خارجی و در نتیجه سر و صدای محیط می تواند تاثیر منفی بر کیفیت خواب افراد بگذارد تاثیر سر و صدا محیط در حین خواب همانند آپنه خواب است زیرا میتواند باعث هوشیار شدن ذهن آنها بدون بیدار شدن آنها از خواب شود، سرو صدا در حین خواب در دراز مدت باعث افزایش ترشح هورمون استرس و همینطور افزایش فشار خون در بین افراد شود.
در سوره کهف خداوند اشاره کرده است که وقتی که اصحاب کهف به خواب رفتند بر گوش هایشان پرده زدیم زیرا سیستم شنوایی در طول خواب فعال است و اگر این کار صورت نمی گرفت آنها صداهای محیط اطراف را می شنیدند یا به خواب نمی رفتند.زیرا صداها نیز که در طول خواب فعال هستند باعث بیدار شدن افراد از خواب می شوند.
فَضَرَبْنَا عَلَى آذَانِهِمْ فِی الْکَهْفِ سِنِینَ عَدَدًا﴿۱۱﴾پس‎ در‎ آن‎ غار‎ سالیانى‎ چند‎ بر‎ گوشهایشان‎ پرده‎ زدیم
و به نوعی دیگر نیز اشاره می کند که در حالت عادی گوشها فعال هستند و خداوند در خواب این گروه بر گوشهای آنهاپرده زده است.

زخم بستر و اهمیت حرکت در خواب

زَخم بَستر )به انگلیسی: bed sore( به آسیب بافت بدن)شامل پوست٬ درم٬ اپیدرم و ماهیچه( در اثر ایجاد فشار درازمدت بر یک یا چند نقطه از بدن گفته می شود. خوابیدن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، سائیدگی در صندلی یا بستر، و یا کشیدگی با ملحفه می تواند به بخشی از پوست یا بافت بدن آسیب بزند‎ ‎بیماران بستری شده یا در حال کما، افراد فلج شده یا متحرک با صندلی چرخ دار از افراد در معرض خطر ابتلا به زخم بستر هستند.[ زخم بستر اغلب در بخش های استخوانی بدن ایجاد می شود زیرا در این قسمت ها فشار بیشتری بر پوست وارد می شود و چربی کمتری برای محافظت از این ناحیه وجود دارد.
به همین دلیل است که در بیمارستانها افرادی که به کمای دراز مدت رفته اند اند حرکات‎ ‎ویژه ای داده می شود یا دارای تخت های ویژه ای هستند که داخل آنها پر از باد می شود و باد در زیر تشک به بالا و پایین حرکت می کنم تا مانع از ایجاد زخم بستر شود.و از دیدگاه آفرینش نیز شاید به همین دلیل است که انسان در خواب تکان می خورد تا دچار زخم بستر نشود.
در سوره الکهف آیه 18به اهمیت حرکت در خواب اشاره شده است :

و مى‎ ‎پندارى که ایشان بیدارند در حالى که خفته‎ ‎اند و آنها را به پهلوى راست و چپ مى‎ ‎گردانیم و سگشان بر آستانه ]غار[ دو دست‎ ‎خود را دراز کرده ]بود[ اگر بر حال آنان اطلاع مى‎ ‎یافتى گریزان روى از آنها برمى‎ ‎تافتى و از ]مشاهده[ آنها آکنده از بیم مى‎ ‎شدى)۱۸(
خداوند در این آیه اشاره کرده است که ما آنها را به چپ و راست می گرداندیم و دلیل این آن است که بی شک اگر اصحاب کهف 300 سال بطور کامل به خواب می رفتند و هیچ حرکتی نداشتند دچار زخم بستر می شدند و این زخم همه بدن آنها را بعد از سی صد سال مت... می نمود.
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 01:58:49 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
حرکت تند چشم )REM( در
حرکت سریع چشم در خواب)REM( ششمین مرحله از خواب که در آن بدن در حالت خواب عمیق به سر می برد ولی واکنش مغز در حالت بیداری است. مرحله ای است در خواب که مشخصه آن حرکات سریع چشم است. اکثر رؤیاهادر این مرحله از خواب روی می دهند.
خواب REM دارای دو مرحله تونیک و فازیک است. این مرحله از خواب در سال 1952 توسط Aserinsky و Kleitman کشف شد.
در طول مرحله ی REM به طرز اسرارآمیزی تمام عضلات اسکلتی بدن از کار می افتد و شخص کاملا بی حرکت می شود و نوار مغزی شخص به جای حالت خواب حالت بیداری کامل را نشان می دهد ، بطوریکه در این حالت مغز از فعالیت بالایی برخوردار است . در طی مرحله ی REM درجه حرارت بدن و ضربان قلب به طور غیر منتظره ی بالا می رود و حرکات سریعی در چشم های فرد دیده می شود که علت نامگذاری این مرحله می باشد )مرحله ی حرکات سریع چشم : RAPID EYE MOVEMENT ( . چنانچه شخص را در این حال بیدار کنیم به احتمال بسیار قوی ، ابراز می کند که در حال خواب دیدن بوده است .
درسوره الحزاب آیه ۱۹خداوند این مرحله از خواب را که معمولا بصورت اختلال است به مرگ تشبیه کرده و همانطور که می دانید خواب نیز مشابه مرگ است و شباهت های بسیاری به آن دارد:
أَشِحَّةً عَلَیْکُمْ فَإِذَا جَاء الْخَوْفُ رَأَیْتَهُمْ یَنظُرُونَ إِلَیْکَ تَدُورُ أَعْیُنُهُمْ کَالَّذِی یُغْشَى عَلَیْهِ مِنَ الْمَوْتِ فَإِذَا ذَهَبَ الْخَوْفُ سَلَقُوکُم بِأَلْسِنَةٍ حِدَادٍ أَشِحَّةً عَلَى الْخَیْرِ أُوْلَئِکَ لَمْ یُؤْمِنُوا فَأَحْبَطَ اللَّهُ أَعْمَالَهُمْ وَکَانَ ذَلِکَ عَلَى اللَّهِ یَسِیرًا﴿۱۹﴾
آنها در همه چیز نسبت به شما بخیلند، و هنگامی که لحظات ترس و بحرانی پیش آید مشاهده میکنی آنچنان به تو نگاه میکنند و چشمهایشان در حدقه میچرخد که گوئی میخواهند قالب تهی کنند! اما هنگامی که حالت خوف و ترس فرو نشست زبانهای تند و خشن خود را با انبوهی از خشم و عصبانیت بر شما میگشایند )و سهم خود را از غنائم مطالبه میکنند!( در حالی که در آن نیز حریص و بخیلند، آنها هرگز ایمان نیاوردهاند لذا خداوند اعمالشان را حبط و نابود کرد و این کار بر خدا آسان است.
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:09:45 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
اشاره قرآن به عادت  ماهیانه)قاعدگی( زنان و پاسخ به یک شبهه
در بسیاری از سایتهای نقد دینی که به قرآن انتقاد می شود به آیه ای از قرآن در سوره الرعد بعنوان یک شبهه اشاره می شود :
اللّهُ یَعْلَمُ مَا تَحْمِلُ کُلُّ أُنثَى وَمَا تَغِیضُ الأَرْحَامُ وَمَا تَزْدَادُ وَکُلُّ شَیْءٍ عِندَهُ بِمِقْدَارٍ﴿۸﴾
خدا مىداند آنچه را که هر مادهاى ]در رحم[ بار مىگیرد و ]نیز[ آنچه را که رحمها مىکاهند و آنچه را مىافزایند و هر چیزى نزد او اندازهاى دارد)۸(
در شبهه مطرح شده این آیه به جنین ربط داده می شود و گفته می شود چون امروزه دستگاه رادیولوژی وجود دارد پس این آیه باطل است.در حالی که افرادی که این شبهه را مطرح می نمایند به معنی این آیه دقت نمی کنند در این آیه نوشته شده است که :
که هر ماده‏اى ]در رحم[ بار مى‏گیرد و ]نیز[ آنچه را که رحمها مى‏کاهند.
این آیه اشاره مستقیم به چرخه قاعدگی در زنان را دارد که در یک مرحله از آن بنام فاز فولیکولر یک هرمون باعث افزایش ذخامت دیواره رحم می شود.
و در یک فاز دیگر به نام چرخه پریود یا قاعدگی که  دیواره رحم ریزش می کند و باعث خون ریزی می شود.این چرخه باعث اخراج ...ک و جایگزن شدن ...ک جدید در بدن بانوان می شود.
در متن آیه در ابتدا خداوند اشاره کرده "آنچه را که بار می گیرد"که این می تواند به ...ک جدید که جایگزین ...ک قدیمی می شود اشاره داشته باشد موضوع دیگر این است که هرمون های FSHوLH که در طول این چرخه ها ترشح می شوند باعث تغیر در میزان بارهای مثبت و منفی بدن می شوند و کلمه بار بر این موضوع نیز می تواند دلالت داشته باشد.
در ادامه به کاهش اشاره شده که به مرحله ریزش رحم یا قاعده گی اشاره می نماید و بعد از آن نیز نوشته شده است می افزاید که به فاز فولیکولی اشاره شده است که ترتیب فازهای بیان شده در قرآن نیز صحیح می باشد.
در انتهای آیه نیز خداوند به یک مقدار ثابت اشاره کرده که این موضوع نیز از جهت علمی صحیح است و افزایش و ریزش ذخامت رحم بین 8 تا 20 میلیمتر و یک مقدار ثابت است و بیشتر و کمتر نمی شود.
نکته جالب این است که قرآن زمانی این موضوع را تشریح کرده که علم پزشکی مانند امروز پیشرفته نبود و حتی تا یک قرن اخیر بشر نمی دانست که اگر در هنگام عادت ماهیانه آمیزش انجام شود و شاید یکی از دلایلی که قرآن در آیه 222 بقره آمیزش در هنگام حیض یا عادت ماهیانه حرام شمرده است این دلیل باشد و دلیل دیگر آن نیز این است که در هنگام عادت ماهیانه ترکیباتی به همراه بافت های خونی که از بدن زن ترشح می شود برای مردان بسیار خطرناک است.

وجود مواد سازنده بدن انسان در  ستارگان و آفرینش انسان از خاک
دانشمندان به تازگی به این نتایج رسیده اند که تمام عناصر سازنده بدن انسان در قلب ستارگان تشکیل شده.و حیات در سیارات با ستارگان نسبت مستقیم دارد
اما در مورد شکل گیری ستارگان نیز هرکسی مطالعاتی در زمینه ستاره شناسی دارد می داند که ستارگان در فضا به وسیله گازها و گرد و غبارشکل می گیرند.] منبع در ویکی پدیای فارسی[
یعنی ستارگان که دانشمندان معتقد هستند که عناصر سازنده اصلی بدن انسان در آنها شکل گرفته نیز از گرد و غبار ساخته شده است.و گرد و غباری که مسئول شکل دهی ستارگان هستند مسئول تولید تمام عناصر بدن ما و فلزات زمین و کره زمین که بنا به عقیده دانشمندان از خورشید جدا شده است هستند.
ستاره های جوان به رنگ آبی هستند و گرد و غباری که به آنها شکل می دهد در تصویر مشهود می باشند.این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا گرفته شده است.
در آیات مختلفی از قرآن به این موضوع اشاره شده است:
درسوره مومنون آیه 12نوشته شده است که :
وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ مِن سُلَالَةٍ مِّن طِینٍ﴿۱۲﴾
و به یقین انسان را از عصارهاى از گل آفریدیم
درسوره‎ ‎سجده آیه 7نوشته شده است:
الَّذِی أَحْسَنَ کُلَّ شَیْءٍ خَلَقَهُ وَبَدَأَ خَلْقَ الْإِنسَانِ مِن طِینٍ﴿۷﴾
و همان کسی است که هر چه را آفرید نیکو آفرید، و آغاز آفرینش انسان را از گل قرار داد.
درسوره‎ ‎روم آیه 20نوشته شده است که :
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَکُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ إِذَا أَنتُم بَشَرٌ تَنتَشِرُو
از نشانههای او این است که شما را از خاک آفرید، سپس انسانهائی شدید و در روی زمین انتشار یافتید.
همانطوری که بطور دقیق تر در آیه 7 سجده اشاره شده است آغاز آفرینش از گل یا خاک بوده است.همچنین کلمه  طِینٍ بطور دقیق تر به معنی خاک یا خاک رس است.و تنها به معنی گل نمی دهد.از دیدگاه علمی نیز خاک رس شامل مواد معدنی و فلزاتی است که در هسته ستارگان سنگین شکل می گیرند.
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:17:07 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
اشاره قرآن به نبود حس گره‎ ‎ای  گرمایی در معده
معده بخشی از بدن است که وظیفه اصلی آن هضم غذا است و دارای یک نوع اسید است که به اسید معده معروف است و به هضم بیشتر غذا کمک می کند.معده دارای بخش های مختلفی از جمله سلول های پوششی و مخاط و کیموس می باشد
نکته جالب این است که اگر شما به هر کتابی در باره آناتومی معده مراجعه کنید به هیچ مطلبی در رابطه با وجود اعصاب گرمایی در معده دست نمی یابید.در کتاب زیست شناسی سوم دبیرستان نیز در مورد گیرنده های گرمایی این مساله ذکر شده است که محل گیرنده های گرمایی عموما در پوست انسان است.آزمایش تجربی این مورد را نیز می توانید هنگام نوشیدن چای داغ تجربه نمایید.
از لحاظ پزشکی نیز اگر معده مانند پوست انسان بود و دارای مخاط نبود به مرور زمان توسط اسید معده از بین می رفت.
درسوره محمد آیه 15نوشته شده است:
مثل بهشتى که به پرهیزگاران وعده داده شده ]چون باغى است که[ در آن نهرهایى است از آبى که ]رنگ و بو و طعمش[ برنگشته و جویهایى از شیرى که مزهاش دگرگون نشود و رودهایى از بادهاى که براى نوشندگان لذتى است و جویبارهایى از انگبین ناب و در آنجا از هر گونه میوه براى آنان ]فراهم[ است و ]از همه بالاتر[ آمرزش پروردگار آنهاست ]آیا چنین کسى در چنین باغى دل‎ ‎انگیز[ مانند کسى است که جاودانه در آتش است و آبى جوشان به خوردشان داده مىشود]تا[ روده‎ ‎هایشان را از هم فرو پاشد )۱۵(
نکته این آیه این است که روده بعد از معده قرار دارد و مواد از معده باید بعد از هضم وارد روده بشوند و خداوند در این آیه اشاره ای به سوختن معده به جهنمیان نمی کند و اشاره می کند که بعد از خوردن آب جوش روده های جهنمیان از هم فرو می پاشد.در صورتی که روده دارای حس گره‎ ‎ای بسیار قوی است و سوزش ناشی از گرما را نیز احساس می کند.

ارتباط باران با آرامش قلب
از دیدگاه پزشکی وقتی که دمای هوا بدن می آید فشار خون و نیز پایین می آید و ضربان قلب نیز کمتر می شد.همچنین آلودگی هوا نیز بر ضربان قلب تاثیر مستقیم دارد در نتیجه کاهش آن که توسط باران نیز امکان پذیر است باید در ضربان قلب تاثر داشته باشد.
همچنین در ویکی پدیای پارسی نوشته شده است که :
بسیاری از بیماران به علت علایم تب از دارو استفاده می کنند. تب موجب افزایش تپش قلبمی شود؛ و ممکن است به افراد مسن یا افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند فشار وارد کند.
و همه می دانند که تب حالتی است که دمای بدن افزایش می یابد و درنتیجه این افزایش دما قلب تند تر می زند در نتیجه وقتی دما پایین تر است نیز ضربان قلب کند تر می شود.
درسوره انفال آیه 11نوشته شده است که :
]به یاد آورید[ هنگامى را که ]خدا[ خواب سبک آرامش‎ ‎بخشى که از جانب او بود بر شما مسلط ساخت و از آسمان بارانى بر شما فرو ریزانید تا شما را با آن پاک گرداند و وسوسه شیطان را از شما بزداید و دلهایتان را محکم سازد و گامهایتان را بدان استوار دارد)۱۱(
در این آیه اشاره شده است هنگامی که باران بریزد باعث آرامش قلب انشان و پاکی می شود که با توجه به مقالات قید شده در منبع و ارتباط آلودگی هوا با باران بی شک این آیه بطور واضح برای امروز نیز صدق می کند و بی شک قرآن کتاب برای همه فصول و قرنها است.
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:22:31 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
نقاط اعصاب بینایی و شنوایی
در صورتی که با آناتومی مغز انسان آشنایی داشته باشید احتمالا این نقطه را باید بدانید که نقاط عصب بینایی در مغز انسان بیش از دو نقطه است در حالی که نقاط عصب شنوایی در مغز انسان تنها در یک نقطه قرار دارد
در سوره سجده آیه9این مساله بصورت ماهرانه ای جاسازی شده است:
ثُمَّ سَوَّاهُ وَنَفَخَ فِیهِ مِن رُّوحِهِ وَجَعَلَ لَکُمُ السَّمْعَ وَالْأَبْصَارَ وَالْأَفْئِدَةَ قَلِیلًا مَّا تَشْکُرُونَ﴿۹﴾

در این آیه از السَّمْعَ بعنوان شنوایی یک بار نام برده شده در صورتی که از بینایی بعنوان وَالْأَبْصَارَ که به معنی بینایی هاست نام برده شده است.

اشاره قرآن به محل تولید اسپرم در مردان
دوستانی که با آناتومی جنسی مردان آشنایی داشته باشند امروزه می دانند که اسپرم ها در کیسه هایی در پشت کمر انسان ساخته می شوند و سپس از طریق لوله هایی به بنام اپیدیدیم به مثانه برده می شوند و در آنجا ذخیره می شوند.اسپرم ها ضمن عبور از این لوله ها نیز همزمان بالغ می شوند.

تا قرن نوزده علم جنین شناسی بسیار در سطح ابتدایی قرار در ولی 1400 سال قبل قرآن کریم درسوره الأعرافبه این مساله اشاره کرده است که محل تولید اسپرم در پشت کمر انسان قرار دارد:
وَإِذْ أَخَذَ رَبُّکَ مِن بَنِی  آدَمَ مِن ظُهُورِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَأَشْهَدَهُمْ عَلَى أَنفُسِهِمْ أَلَسْتُ بِرَبِّکُمْ قَالُواْ بَلَى شَهِدْنَا أَن تَقُولُواْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ إِنَّا کُنَّا عَنْ هَذَا غَافِلِینَ﴿۱۷۲﴾
هنگامى را که پروردگارت از پشت  فرزندان آدم ذریه آنان را برگرفت و ایشان را بر خودشان گواه ساخت که آیا پروردگار شما نیستم گفتند چرا گواهى دادیم تا مبادا روز قیامت بگویید ما از این ]امر[ غافل بودیم)۱۷۲(
یا در سوره طارق آیه 6 و 7 نیز به این مساله اشاره شده است:
خُلِقَ مِن مَّاء دَافِقٍ﴿۶﴾یَخْرُجُ مِن بَیْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ﴿۷﴾
از آب جهندهاى خلق شده)۶(]که[ از صلب مرد و میان استخوانهاى سینه زن بیرون مىآید)۷(
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:25:47 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
اشاره قرآن به اکسیداسیون خونبدن ما اکسیژن هوا را می گیرد و و در فرآیندی با آهن خون ترکیب می کند و آهن به هموگلوبین خون تبدیل می شود در یک نوع بیماری وجود آهن بیشتر منجر به پیری زودرس می شود و سلول های خون که قلب هم در مرکز سیستم خونی است به نوعی حالت زنگ زدن و پیری می شوند.
اکسیداسیون خون باعث به وجود آمدن درجاتی از کم هوشی نیز می شود
شاید اصلاح زنگار زدن در آیه 14 سوره المطففین‎ ‎به این موضوع اشاره داشته باشد:
کَلَّا بَلْ رَانَ عَلَى قُلُوبِهِم مَّا کَانُوا یَکْسِبُونَ﴿۱۴﴾
نه چنین است بلکه آنچه مرتکب مىشدند زنگار بر دلهایشان بسته است)۱۴(
همچنین این نکته نیز قابل ذکر است که شناسایی واکنش آهن با خون و اکسیداسیون در آزمایشگاه با ابزار های بسیار پیچیده انجام می شود و در زمان نزول قرآن اطلاعی از این فر آیندبیو شیمیایی قلب در دست نبود.
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:36:32 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
اشاره قرآن  به وجود مرکز دروغگویی در قسمت جلوی مغز
تا دهها سال قبل انسان هیچ اطلاعاتی در مورد مغز نداشت و فقط می دانست که مغز مرکز پردازش اطلاعات و حافظ انسان است و در دوران باستان فقط چندین بار عملهای جراهی موفقیت آمیز ساده بروی مغز انجام گرفته بود.
اما با گسترش علم دانشمندان متوجه شدند مغز انسان بصورت یکپارچه نیست و از اجزای مختلفی تشکیل شده است و هر بخش از مغز وظیفه خاصی را دارد در سال 2003 گروهی از دانشمندان با عکس برداری الکترومغناطیسی از مغز انسان متوجه شدند مرکز دروغگویی و راستگویی در بخش جلویی مغز قرار دارد و وقتی کسی دروغ می گوید قسمت های لپ پیشانی یا ناصیه مغزش فعالیت بیشتری را انجام می دهد و آن قسمت مسئول مستقیم دروغگویی در انسان است.
در حالی که دانشمندان در سال 2003 به این موضوع پی بردند قرآن‎ کریم‎ درسوره‎ علق‎ آیات‎ 13-16به‎ این‎ موضوع‎ اشاره‎ کرده‎ است‎:
لأَرَأَیْتَ إِن کَذَّبَ وَتَوَلَّى﴿۱۳﴾أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَى﴿۱۴﴾کَلَّا لَئِن لَّمْ یَنتَهِ لَنَسْفَعًا بِالنَّاصِیَةِ﴿۱۵﴾نَاصِیَةٍ کَاذِبَةٍ خَاطِئَةٍ﴿۱۶﴾
]و باز[ آیا چه پندارى ]که[ اگر او به تکذیب پردازد و روى برگرداند ]چه کیفرى در پیش دارد[ )۱۳( مگر ندانسته که خدا مىبیند)۱۴(زنهار اگر باز نایستد موى پیشانى ]او[ را سخت بگیریم)۱۵(]همان[ موى پیشانى دروغ زن گناهپیشه را)۱۶(
در سوره هود آیه 56 نیزخدواند دوباره به این مساله اشاره می کند:
مَّا مِن دَآبَّهٍ إِلاَّ هُوَ آخِذٌ بِنَاصِیَتِهَا"  جنبنده‎ ای‎ نیست‎ مگر‎ این‎ که‎ خدا‎ موی‎ پیشانی‎ او‎ را‎ می‎ گیرد
براستی در آن زمان که هیچ دستگاه برای اسکن مغز وجود نداشت حضرت محمد به تنهایی از کجا می توانست بداند که مرکز دروغگویی در قسمت جلوی مغز یا سر است

سیستم ایمنی بدن انسان
روزانه نزدیک به میلیون ها عوامل بیماری زا به بدن ما وارد می شوند که هر کدام از آنها می توانند منجر به وقوع بیماری در بدن ما شوند ولی در مجموع عوامل مختلفی در بدن ما دست به دست هم می دهند که بدن ما را در برابر بیماری حفاظت کنند از جمله ماسوسست ها لنفوسیت های B و T گولبول های سفید و ...
گولبول های سفید بدن را در برابر بیماری های عفونی محافظت می کنند و 5 در صد خون بدن انسان راشامل می شوند.که به دو صورت فاگوسیتوز)ذره خوای و هیستامین زا)با کمک مواد شیمیایی(عوامل بیماری را از بین می برند‎ ‎گلبول های سفید در مغز و استخوان تیموس گره های لنفی و طحال توبید می شوند و تعداد آنها در هر میلیمتر مکعب خون هفت هزار است.
ماسوسیت ها نقش واکنشهای آلرژیک در بدن را دارند و در گردش خون شرکت
دارند و با عبور از جداره مویرگ ها و بافتهای مختلف تکثیر و تمایز پیدا میکنند.
لنفوسیت های T بعد از اتصاد به آنتی ژن ها تکثیر می شوند و تعداد زیادی سلول T خاطر و کشنده به وجود می آورند این لنفوسیت ها به سلول های سرطانی حمله می
کنند و با ماده ای بنام پرفورین آنها را از بین  می برند.
لنفوسیت های B  نیز در ایمنی هومورال نقش دراند . بر علیه آنتی ژن ها پادتن تولید می کنند
سیستم ایمنی یکی از پیچیده ترین دستگاه هائی است که از معجزات خلقت بوده و هرکدام از سلولهای دخیل دراین سیستم نقش خاصی را به عهده داشته وحاصل کار آنها یک مبارزه دائمی است که در طول زندگی برعلیه عوامل خارجی عمل نموده ؛ کمکاری یا اختلال در هر قسمت این سیستم منجر به بروز مشکلات بسیار بزرگی‎ ‎میشود که ایدز یک نمونه بارز آنست .
درسوره طارق آیه 4به این موضوع اشاره شده است:
هر کسی در درون خود نیروی پشتیبانی دارد  
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:42:45 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
نردبان های شنوایی
در سوره طور آیه 38 نوشته شده است که:
یا مگر آنان را نردبانى است که با آن می شنوند پس )اگر چنین است (باید شنونده ی آنها دلیل قاطع بیاورد.
همانطور که در قرآن اشاره شده است در حلزون گوش سه ساختار به نامهای نردبان دهلیزی )scala vestibuli(-نردبان میانی )scala media(-نردبان صماخی )scala tympani( که نردبان دهلیزی و میانی بوسیله‎ ‎غشاء راینسر‎ ‎و نردبان میانی صماخی بوسیله غشاء قاعده ای از یکدیگر جدا شده اند.
داخل نردبان دهلیزی و نردبان صماخی به وسیله مایع پری لنف و داخل نردبان میانی به وسیله مایع آندولنف پر می شود. کف استخوان رکابی بر روی دریچه بیضی قرار گرفته است و با دریافت ارتعاشات آن را به مایع پری لنف نردبان دهلیزی انتقال داده و در نهایت امواج صوتی غشاء پایه را به لرزه در می آورد
گوش میانی، مستقیماً بوسیله شیپور استاش با سیستم تنفس مرتبط است و راه ارتباطی گوش به بینی و حلق میباشد. در گوش داخلی که پر از مایع می باشد حلزون قرار دارد که دارای گیرنده حسی برای شنوایی و ساختمانهای دیگری برای حرکت و تعادل است
امواج صوتی به پرده ی صماخ که در انتهای مجرای گوش قرار دارد بر خورد می کنند و آن را به ارتعاش در می آورد. درپشت پرده گوش، گوش میانی قرار دارد که از هوا پر شده و دارای سه استخوان ظریف می باشد که استخوانهای شنوایی نامیده می شوند. چکشی)malleus( ، سندانی )incus( و رکابی .)stapes( این استخوانها ارتعاش پرده را به غشا دریچه بیضی که جدا کننده گوش میانی از گوش داخلی است، منتقل می کنند

اشاره قرآن به تقسیم سلولی
یَا أَیُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَرِیمِ﴿۶﴾الَّذِی خَلَقَکَ فَسَوَّاکَ فَعَدَلَکَ﴿۷﴾فِی أَیِّ صُورَةٍ مَّا شَاء رَکَّبَکَ﴿۸﴾
ای انسان چه شد که به خدای کریم و بزرگوار خود مغرور گشتی.آن خدایی که تو را از عدم بوجود آورد به صورت کامل و تمام بیاراست و سپس اعتدال بخشید-حال انکه به هر صورتی که خواستی خلق را توانستی کرد.
سوری انفطار 6-8
1-انسان آفریده می شود2-بعد از مدتی به اندازه های مساوی تقسیم می شود)واژه ی تعدیل(یعنی تقسیم کردن به عدل3-پس از مدتی از تقسیم به تعادل می رسد4-به توازن رسیدن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده بود می رسد.
مرحله ی اول
پس از رسیدن اسپرم به ...ک و ترکیب شدن آنها با هم سلول اولیه درست می شود.
مرحله ی دوم
پس از مدت کوتاهی پس از آفرینش اولین تقسیم سلولی  صورت می گیرد.ابتدا به دوقسمت سپس به چهار قسمت مساوی سپس به هشت قسمت مساوی سپس به شانزده و سی ودو قسمت مساوی تقسیم می شود.
در مرحله ی سوم
در اولین سلول مواد غذایی موجود در سیتوپلاسم بطور مساوی میان سی دو سلول بطور مساوی تقسیم می شود و نسبت مواد غذایی موجود در سیتو پلاسم مساوی می شود)با توجه به میزان نیاز هسته(و به تعادل می رسد.
در مرحله ی چهارم‎ ‎انسان پس از تعادل یافتن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده می رسد.
شکل و شمایل و خصوصیات جنین همانطور که در ایه مطرح می کند پیش از اینکه جنین شکل بگیرد.وجود داشته که بصورت کد DNA در هسته ی سلول ها وجود داشته است.

  Europe
 • تشکر شده 214 بار
 • تشکر کرده 52 بار
زمان پست: 16-11-29 02:46:25 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
بارک‌الله مفید بود
  United States
 • تشکر شده 197 بار
 • تشکر کرده 0 بار
 نویسنده| زمان پست: 16-11-29 02:47:43 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
Mahdi_Hack 16-11-29 01:46
بارک‌الله مفید بود

Tnx
  Europe
 • تشکر شده 153 بار
 • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-11-29 03:36:44 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
طیب الله جالب بود
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-24 23:57 GMT+4.5 , Processed in 0.102980 sec., 46 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست