| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
دیدن: 915|پاسخ: 1

[ Other ] استراتژی های صفحه فرود در طراحی وبسایت در سال 2016

[کپی کردن لینک]
  • تشکر شده 3 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-11-26 15:34:57
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
همیشه اولین دیدار و برداشتخیلی مهم است، مخصوصا اینکه این بازدید و برداشت از یک صفحه وبسایت باشد.نکاتزیادی در طراحیوب سایتوجود دارد که باید رعایت گردد که یکی از این نکات، طراحی صفحه فرود یا همان landing page میباشد. هرساله استراتژی های مختلفی برای طراحی انواع صفحات فرود در طراحیوب سایتمعرفی می گردد و شما باید با آخرین تکنولوژی های بهکارگرفته شده در این نوع صفحه ها به روز باشید.در این مقاله طراحیوب سایت، قصد داریم در خصوص استراتژی های طراحی صفحه فروددر سال 2016 صحبت کنیم.با سروش پرداز باشید...
در شکل زیر، گراف و نمودار گوگل به وضوح نشان می دهد که توجه بهصفحات فرود در طراحی وبسایت از سال 2009 افزایش داشته است.

افرادی که در حوزه بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنند در حقیقتارزش یک صفحه فرود منحصر به فرد را می دانند. اگر صفحه فرود شما به خوبی طراحی شدهباشد، میتواند بازدید کننده را به یک مشتری واقعی تبدیل کند.
با توجه به رقابت های شدید و روزافزون امروزه بین وبسایت هایمختلف، طراحی صفحه فرود خیلی مهم است زیرا علاوه بر جذب توجه مخاطب، میتواند باعثافزایش رتبه وبسایت شما گردد. شرکتطراحی سایت
یکی از مهمترین کارهایی که در صفحه فرود انجام میدهند، ارائهتخفیفات ویژه مانند کوپن و یا جمع آوری اطلاعات مانند ایمیل یا شماره تماس می باشداما باید به گونه ای طراحی شود که اگر کاربری تمایل نداشت به راحتی بتواند به صفحهاصلی وبسایت شما برود.البته از قبل شما باید با استراتژیهای طراحیوب سایت آشنایی کامل داشته باشید.
در ادامه ما نه استراتژی دیگری را که در طراحی صفحه فرود در سال2016 می توانید استفاده کنید را معرفی میکنیم:
1- استفاده از ویدئو با پخش خودکار


در این روش ویدئو یا عکس به عنوان عکس پشت زمینه قرارمیگیرد.این روش به طور گسترده در بسیاری از کسب وکارهای اینترنتی استفاده می گردد.تولید یک فیلم خوب به عنوان صفحه فرود به راحتی میتواند با چشم کاربر ارتباط کلامیبرقرار کند و او را سرگرم و علاقه مند به بازدید وبسایت شما نماید.بیشتر افراد دربازاریابی اینترنتی از این تکنیک در طراحیوب سایتبرای جذب مخاطب به وبسایت خود و تمایل آنها به خریداز محصولاتشان استفاده می کنند.اگر بتوانید ویدئو خیلی خوبی تولید کنید، شانساینکه کاربر دکمه بازگشت یا بستن صفحه را کلیک نماید کاهش داده اید.البته در فیلمفقط نباید به معرفی محصولات بپردازید.معرفی محصولات باید بخشی از محتوای تولیدیباشد.
2- استفاده از پیمایش با حرکت سه بعدی


پیمایش سه بعدی یکی از بزرگترین و بهترین روشهای طراحی تا الانبوده است.در حقیقت به کاربر یک حس اثر سه بعدی زمانی که صفحه را پایین می آورد،القا می نماید. زمانی که ما میخواهیم سرعت نمایش محتوا با اسکرول که پایین می آید،تغییر میکند از این تکنیک استفاده میکنیم که یک حس عمیق واثربخش را برروی کاربرایجاد می کند.اگر به درستی این تکنیک اجرا شود، علاوه بر ارتباط کلامی بهتر وسرگرمکردن کاربر، به کاربر کمک می کند که پیام شما را قدم به قدم بررسی کند.
3- تصاویر برای برندینگ


همیشه در طراحیوب سایتبیان می شود که از صفحات با طرح های ساده استفادهگردد که این مساله در طراحی صفحه فرود نیز صادق است.صفحه فرود شما نباید شلوغباشد.به جای استفاده از عکس ها و تصاویر شلوغ، بهتر است که از تصاویر ساده و شبیهاینفوگرافیک که در خصوص محصول یا خدمات شما توضیحاتی به مخاطبان ارائه دهد.باارائه یک طرح تصویر خاص در صفحه فرود، یک تفاوت ویژه از برند خود را به مخاطبان وبازدیدکنندگان القا خواهید کرد.
4- بدون نوار پیمایش


به کار گیری صرفا یک نوار پیمایش در وبسایت، هیچ گونه حسی را بهکاربر القا نمی کند و در واقع اصلا شاید از آن استفاده نکند و نتواند مطلب خود رابه راحتی در آن استفاده نماید اما با حذف نوار پیمایش یا به کارگیری یک متد مختلفاز نوار پیمایش در طراحی صفحه ورود به راحتی میتوانید کاربر را ترغیب نمایید کهبیشتر در صفحه شما بماند.البته باید در نظر داشته باشید که نوارپیمایش مساله خیلیمهم و ضروری است خصوصا زمانی که کاربر برای اولین بار وارد وبسایت شما می گردد.پسبهتر است از قبل تکنیک های طراحی صفحه اول را بدانید. شرکتطراحی سایت

در حقیقت افراد بیشتر بروی اطلاعاتی که شما از طریق این نوارهایپیمایش ارائه میدهید، تمرکز میکنند تا شکل و شمایل آنها.این تکنیک دقیقا همان چیزیاست سایتQuincy Réquin برای صفحه فرودخود استفاده کرد.هر لینک شما را به صفحه مورد نظر هدایت میکند. در حقیقت این سایتبا طراحی لوگوی خاص میتواند توجه کاربر را از طریق ارتباط چشمی جلب نماید.
5- ساده سازی صفحه وب و صفحه فرود


در حقیقت ساده سازی در طراحیوب سایت، کلید موفقیت می باشد.برای ساده سازی تکنیک هایمختلفی وجود دارد.همانطور که قبلا بیان شد، ساده سازی ارتباط بهتری با بقیه برقرارمیکند و به کاربر اجازه میدهد که بهتر با محتوای وبسایت شما ارتباط بر قرار کند.
6- تقسیم صفحه نمایش


اغلب هر وبسایت چندین نوع مخاطب دارد.یکی از بهترین تکنیک، تقسیمصفحه نمایش برای مخاطبان مختلف است برای مثال در وبسایت زیر، صفحه نمایش به دوقسمت برای بازاریابان و بلاگنویس ها طراحی شده است.اینطوری کاربر سریعتر به هدف ومنظور خود میرسد.البته باید در نظر داشته باشید که تعداد این انتخاب ها زیاد نباشدو اصولا برای هر وبسایت این مساله جوابگو نمی باشد.در واقع شما توانسته اید دستهبندی وب سایت خود را به روشی دیگر بیان کنید.
7- ایجاد حس اطمینان بین کاربران


ایجاد حس اعتماد به کاربران خیلی مهم می باشد.کاربران زمانیخرید میکنند که بتوانند به سایت و خدمات شما اعتماد می کنند.در طراحی صفحات فرودقبلا شما کاربران را به یک صفحه مشخص هدایت میکردید یا اطلاعاتی از کاربران دریافتمیکردید اما در طراحی جدید، بهتر است سعی کنید با استفاده از نمادهای اطمینان کهموفق شده اید برای سایت خود دریافت کنید، اول حس اعتماد را القا کنید بعد با تکنیکهای دیگر آنها را هدایت به صفحه محصولات نمایید.
8- استفاده از منوی همبرگر


اشتباه نکنید، بحث ما الان طراحیوب سایترسپانسیو نیست بلکه بیشتر طراحان وب از این خاصیتبرای ارائه دادن اطلاعات به کاربران در صفحات فرود استفاده میکنند اما مشکلی کهوجود دارد هیچگونه اطلاعات مفید و سودمندی به کاربران ارائه نمی شود.بهتر است قبلاز اجرای اصلی آن، از وجود اطلاعات دقیق و جامع آن مطلع شوید.
9- انتخاب کردن موضوع توسط کاربر

شما با استفاده از این تکنیک، میتوانید به کاربران این امتیازرا بدهید تا امکانات و خدماتی را که نیاز ندارد، حذف نمایند و در واقع خدمات ومحصولات مورد نیاز خود را ببینند و به بقیه موارد هیچ کاری نداشته باشند.با این تکنیکشما کاربر را راحتتر میتوانید هدایت کنید و در واقع کاربر بهتر ترغیب به خرید وبازدید از وبسایت شما میگردد.
در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که لازم نیست همهنکات بالا را در یک صفحه فرود به کار ببرید.به کار بردن این نکات یک استراتژیبازاریابی قوی نیاز دارد تا شما بهتر متوجه گردید که کدام مورد برروی کسب وکار شمااهمیت دارد.
طراحی وب سایت
شرکت طراحی سایت

  • تشکر شده 154 بار
  • تشکر کرده 7 بار
زمان پست: 16-11-26 15:57:24 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
ویرایش  ahmad30 در 16-11-26 15:18

دمت گرم کاربردیه
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات

QQ|آرشیو|اخراجی ها|تلفن همراه|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

18-05-23 03:56 GMT+4.5 , Processed in 0.064901 sec., 16 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Release 20180101, © 2001-2018 Comsenz Inc.

All rights reserved, For UCIRAN Forums , © 2013-2018

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست