| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 عضویت
دیدن: 726|پاسخ: 1

[ Other ] مباحث متفرقه در طراحی وب سایت:

[کپی کردن لینک]
  • تشکر شده 3 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-11-24 14:08:30
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده

من همیشه در وب‌سایت‌ها دنبال این نکته‌ها می‌گردم:
1. طراحی/ ساختار تمیز با قابلیت به روز‌رسانی آسان.
2. قابلیت استفاده خوب در طراحی وب سایت و هر چه به این مقوله ربطداشته باشد.
3. صفحات «سبک» با بارگذاری سریع.
4. استفاده هوشمندانه از تکنولوژی- استفاده از فلشزمانی که به آن احساس نیاز می‌کنید نه وقتی می‌خواهید یک معرفی «با حال» داشتهباشید!
5. توانایی وب‌سایت در انتقال معنا/ پیام وب‌سایت درکمترین سرعت، اگر چه فوراً نباشد. شرکت طراحی سایت
1.طراحی/ ساختار تمیز با قابلیت بهروز‌رسانی آسانتا همین چند سال پیش وب پر بود از موش‌های رقصان،کره‌های در حال چرخش و کارگران ساختمانی متحرک، از آن موقع تا حال خیلی چیزهاتغییر کرده و این روز‌ها اصول طراحی وب سایت  در واقع روی استفاده مفید‌تر متمرکز شده است ...شگفت انگیز است!

مشکلی که این روز‌ها در بسیاری از وب سایت‌ها پیدا می‌کنیم ایناست که چندان انعطاف پذیر طراحی نشده‌اند. وب‌سایت‌ها به طور مداوم تغییر می‌کنند،بنابراین اگر می‌بینید که برای قرار دادن یک دکمه ناوبری جدید در سایت کلی کارباید انجام دهید، وقتش شده که در طراحی‌تان تجدید نظر کنید. باید امکان این راداشته باشید که آزادانه و بدون هیچ مشکلی عناصری را به صفحه اضافه کرده یا از آنحذف کنید.
2.قابلیت استفاده خوب در طراحی- وهر چه به این مقوله ربط داشته باشدقابلیتاستفاده از این واژه‌های گنگ جدیدی است که مردم علاقه زیادی به کاربرد آن‌ها دارند.اما کلمه فوق به چه معناست؟مخلص کلام این‌که، قابلیت استفاده اشاره دارد (در طراحی وب سایت ‌سایت) به چگونگی استفادهراحت از صفحه توسط مراجعه کنندگان به آن... و در کل، یعنی قابلیت استفاده از آنچگونه است. اگر کسی برای پیدا کردن لینک «صفحه اصلی» یا اطلاعات تماس‌تان باید کلصفحه را زیر و رو کند، پس یعنی سایتتان مشکل قابلیت استفاده دارد.
3.صفحات «سبک» با بارگذاری سریعاینیکی از قدیمی‌ترین قوانین طراحی وب سایت  است! اگر بارگذاری سایت‌تان بیش از 10 ثانیه طولبکشد، مردم مثل برق و باد سایت‌تان را ترک خواهند کرد.
این مشکل این روزها چندان جدی نیست چون اغلب مردم اینترنت باقابلیت اتصال و سرعت بالا دارند. از همه گذشته، این روز‌ها در عصر دانلود فیلم‌های HD و یوتیوب هستیم. با این حال، یادتان باشد، سرعتبارگذاری هنوز هم موضوع مسئله سازی است، بنابراین مطمئن شوید که با یک اینترنتسرعت پایین [به اصطلاح گازوئیلی] بارگذاری وب‌سایت‌‌تان را بررسی کنید. شرکت طراحی سایت
تست سرعت وب‌سایتاگراینترنت‌تان فوق العاده سریع است، با نرم افزار‌های خاصی می‌توانید اتصالات کندتررا روی کامپیوترتان شبیه سازی کنید. به عنوان مثال، اپل دارای برنامه‌ای است (Network Link Conditioner) که می توانید به صورت رایگان آن را روی کامپیوترمک خود نصب کرده و سرعت ارتباط اینترنتی را از روی کامپیوترتان تنظیم کنید. می‌توانیدآن را طوری تنظیم کنید که سرعت اتصالتان را شبیه DSL، 3G یا غیره کند.
4.استفاده هوشمندانه از تکنولوژیاستفادهاز فلش زمانی که به آن احساس نیاز می‌کنید نه وقتی می‌خواهید یک معرفی «با حال»داشته باشید!
فکر کنم این مسئله برای اکثریت واضح است. همه فناوری مورداستفاده برای ‌طراحی وب سایت  فقط ابزار هستند؛ ما زمانی از یک پیچ گوشتیاستفاده می‌کنیم که به آن نیاز داریم، نه این‌که چون دوست داریم از آن استفادهکنیم (البته، من معروف هستنم به این‌که با پیچ گوشتی میخ می‌کوبم و با چاقوی قصابیچوب می‌برم). چیزی که می‌خواهم بگویم این است که بگذارید هدف از طراحی وب سایت به شما بگوید از چه فناوریاستفاده کنید، نه مد روز زمان طراحی.
5.توانایی وب‌سایت در انتقال معنا/پیام وب‌سایت در کمترین سرعت، اگر چه فوراً نباشدیکی ازچیزهایی که در زمان گشت و گذار در وب روی اعصابم می‌رود وقتی است که در ورود بهسایتی متوجه نمی‌شوم سایت در مورد چیست. (خوب، شاید پنجره‌های پاپ آپ بدتر از آنباشند، اما هنوز هم این موضوع من را اذیت می‌کند!) به طور معمول، من به این سایت‌هامی‌گویم سایت‌های «هُنَریک»، که طراحی آن‌ها خیلی قشنگ و چشم نواز است اما برایاین‌که بفهمید چی می‌خواهد بگوید، باید همه سایت را با بیل و کلنگ بکنید، شایدچیزی از آن در بیاید.
اطمینان حاصل کنید که بازدید‌کنندگان‌تان، وقتی به سایت‌تان سرمی زنند، براحتی خواهند فهمید در سایت شما چه خبر است (و چرا) در غیر این صورتنخواهید توانست پیام‌تان را انتقال دهید چون تا به خودتان بجنبید، بازدید‌کنندگانسایتتان را ترک کرده اند.
طراحی وب سایت

شرکت طراحی سایت


  • تشکر شده 154 بار
  • تشکر کرده 7 بار
زمان پست: 16-11-24 15:25:09 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها
دمت گرم مفید و کاربردیه
You have to log in before you can reply ورود | عضویت

قوانین امتیازات

QQ|آرشیو|اخراجی ها|تلفن همراه|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

18-05-23 11:52 GMT+4.5 , Processed in 0.063248 sec., 16 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Release 20180101, © 2001-2018 Comsenz Inc.

All rights reserved, For UCIRAN Forums , © 2013-2018

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست