انجمن یوسی ایران

| |

انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

 گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
 Register
دیدن: 322|پاسخ: 0

[ دیگر ] قران ادعا میکنه کامل ترین کتابه ولی حتی یه کلمه برف توش نیومده

[کپی کردن لینک]
  United States
  • تشکر شده 197 بار
  • تشکر کرده 0 بار
زمان پست: 16-09-21 09:56:08 از گوشی موبایل
| نمایش تمام پست ها |حالت خوانده شده
واقعیت ش این است که از سؤال برخی معلوم می شود که حتی یک بار هم قرآن را نخوانده اند، و اساساً تفکر و تعمق نیز نمی کنند، بعد به شکلِ شاخ و شانه کشیدن، چون و چرا هم می کنند! یکی از روش های خیلی کهنه آنان نیز دائم "عرب و عجم" گفتن است. خب این که سؤال نیست، شبهه هم نیست، بلکه فقط جوسازی است.
حالا اگر کسی به آنها بگوید که از کجا فهمیدید که در قرآن سخنی از "برف و برق" نیامده است و کی گفته که عرب ها سرما یا برق ندیده اند، چه خواهند گفت؟ وقتی به جای سؤال کردن، ابتدا یک قضیه ای که صحت ندارد را فرض مسلم می گیرند و سپس درباره ی فرض خود [که به قرآن نسبت داده اند] چون و چرا هم می کنند، معلوم می شود که بدون علم، وارد موضع گیری مغرضانه شده اند و اصلاً به دنبال پاسخ نیستند.
حال اگر از آنها بپرسید: شما اصلاً خدا، وحی و قرآن را قبول دارید یا خیر؟ اگر اصلش را قبول ندارید، به فرعش چه کار دارید که از آب و برق و باد و باران و زلزله و ... هم چیزی گفته است یا خیر؟ و اگر قبول دارید، پس می دانید که شما نباید به خداوند متعال، علیم و حکیم یاد بدهید که چه بگوید و چه نگوید.
برق:
برخی گمان می کنند که برق آن است که «بنیامین فرانکلین» کشف کرد و سپس به نام "ادیسون" به ثبت رسید. گمان می کنند که "برق" آن است که در نیروگاه اصلی تولید می شود و سپس توسط سیم کشی، کلید و پریز و ...، برای دیگران قابل استفاده می شود. و حال آن که "برق" همان الکتریسته است که کم یا زیاد، در تمامی اجسام وجود دارد و شدت آن در برخورد ابرهای باردار با یک دیگر و به وجود آمدن صاعقه (رعد و برق) مشاهده می شود، و همه را خدا خالق کرده است، نه فرانکلین یا ادیسون یا ... .
حالا اگر کسی می خواهد به صورت علمی مطالعه کند و یا حتی اگر کسی فقط به دنبال کلمه "برق" در قرآن کریم است (برخی در مطالعه فقط دنبال کلمه ی مورد نظر هستند)، آیه ذیل را تلاوت کند:
«أَوْ كَصَيِّبٍ مِّنَ السَّمَاء فِيهِ ظُلُمَاتٌوَرَعْدٌ وَبَرْقٌيَجْعَلُونَ أَصْابِعَهُمْ فِي آذَانِهِم مِّنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِ واللّهُ مُحِيطٌ بِالْكافِرِينَ» (البقره، 19)
ترجمه:و يا (داستان آنها) داستان (گرفتاران در) رگبارى از آسمان است كه در آن تاريكى‏ها و رعد و برقى است، آنها انگشتان خود را از شدت صاعقه‏ها براى فرار از مرگ در گوش‏ها مى‏كنند، و خداوند به همه كافران احاطه (علمى و توانى) دارد.
برف و تگرگ:
نه این طور است که در شبهه جزیره عربستان هیچ سرما و برف و تگرگی نیامده باشد و نه این طور است که مردم به جاهای دیگر سفر نکرده و ندیده باشند. مثل این است که کسی بگوید: چون در شهری مثل تهران یا اصفهان یا مشهد، هوا رطوبت ندارد و شرجی نیست، مردمان این شهرها اصلاً نمی دانند و نمی فهمند که رطوبت هوا یعنی چه؟!
برف و تگرگ، همان بارانی است که به علت برودت (سرمای) هوا، یخ زده است. اگر ذراتش ریز باشد به دانه های برف مبدل می شود و اگر درشت تر باشد و بیشتر یخ بزند، تگرگ می شود. و هر کس کمی قرآن خوانده باشد، با آیات متعدد در خصوص "باران" که ریشه برف و تگرگ است، آشنا می شود، هر چند در قرآن کریم به برف و تگرگ نیز اشاره شده است:
«أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُزْجِي سَحَابًا ثُمَّ يُؤَلِّفُ بَيْنَهُ ثُمَّ يَجْعَلُهُ رُكَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ يَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَيُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاء مِن جِبَالٍ فِيهَامِن بَرَدٍفَيُصِيبُ بِهِ مَن يَشَاء وَيَصْرِفُهُ عَن مَّن يَشَاء يَكَادُ سَنَا بَرْقِهِ يَذْهَبُ بِالْأَبْصَارِ» (النّور، 43)
ترجمه:آيا نديدى كه خداوند ابرى را (از هر سو) به آرامى مى‏راند سپس ميان (قطعات) آن پيوند مى‏دهد سپس آن را متراكم مى‏سازد، پس باران را مى‏ بينى كه از لابه‏لاى آن بيرون مى‏آيد، و نيز از آسمان (بالاى سرتان) از كوه‏هاى ابر يخ‏زده كه در آن هست برف و تگرگ فرو مى‏ريزد، پس به سبب آن به قومى كه بخواهد (در دنيا به آنها كيفر دهد) زيان مى‏رساند و آن را از قومى كه بخواهد برمى‏گرداند، نزديك است روشنى برقش (نور) چشم‏ها را از بين ببرد.
نکته:خب حالا آن که با "عرب، عرب" گفتن و بحث سرما و گرما می خواست قرآن را رد و تکذیب کند، چه می گوید؟ آیا پس از آشنایی با این آیات ایمان می آورد و یا دست کم اقرار می کند که در مورد قرآن به خطا قضاوت کردم؟ خیر، بلکه بسیاری بدتر لجاج می کنند، چرا که قرآن چیزی به ظالمین به جز خسران آنها نمی افزاید.
You have to log in before you can reply ورود | Register

قوانین امتیازات

QQ|موبایل|آرشیو|اخراجی ها|انجمن تخصصی موبایل - انجمن یوسی ایران

17-09-24 07:51 GMT+4.5 , Processed in 0.077772 sec., 15 queries .

Powered by Discuz! X3

Release 20130801, © 2001-2017 Comsenz Inc.

All rights reserved for UCIRAN Forums © 2013-2017

پاسخ سریع به بالا بازگشت به لیست